Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ГОНЧАР ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 008-057.874:379.8 (043.3)
ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ
13.00.06 – теорія, методика і організація культурно – просвітньої
діяльності
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв. Міністерство культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Поплавський Михайло Михайлович,
Київський національний університет культури
і мистецтв, завідувач кафедри
державного управління.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна,
Київський національний університет культури
І мистецтв; кафедра загальногуманітарних дисциплін.
кандидат педагогічних наук, професор
Загадарчук Галина Миколаївна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв, кафедра теорії, історії і практики культури.
 
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 23.12.2003 р. о _14__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807. 02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса,36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв ( 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 22.11.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Загуменна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток засобів масової комунікації і викликані ним зміни в житті суспільства і окремого індивіда обумовили потребу в осмисленні комунікативної культури як соціально-культурного феномена багатьма науками: філософією, культурологією, соціологією, психологією, педагогікою, лінгвістикою, іміджелогією, політологією, що засвідчує необхідність його міждисциплінарного вивчення.
Проблематика, пов’язана з формуванням комунікативної культури особистості, є складовою більш широкої проблеми – інкультурації особистості: її “входження” в культуру, залучення до культурних цінностей соціуму. Ця проблема розглядається сьогодні як одна з центральних у педагогіці і прикладній культурології, у зв’язку з чим постає питання про інтеграцію педагогічних і культурологічних досліджень. Важливість такої інтеграції підкреслювалась у спеціальній літературі, що знайшло, зокрема, відображення в такому понятті, як “педагогічна культурологія”. Завданням педагогіки є розробка педагогічних технологій, які дозволили б здійснювати цілеспрямований вплив на процес інкультурації особистості в умовах навчальної, трудової і дозвіллєвої діяльності з урахуванням полікультурності сучасного суспільства.
Питання формування комунікативної культури особистості завжди були в центрі уваги педагогіки і досліджувалися в багатьох аспектах (культура спілкування, поведінки, міжособистісних відносин, мовленнєва культура і т.п.). З розвитком техніки, у зв’язку з соціальними, політичними, економічними змінами, трансформаціями в системі культурних цінностей змінювалась і специфіка комунікацій у їх змістовому, формальному, технічному аспектах, що актуалізувало нові завдання і напрями дослідження комунікативної культури. У педагогіці це знайшло відображення в обгрунтуванні педагогічних цілей, адекватних актуальним соціокультурним проблемам, і в розробці відповідних педагогічних технологій. Сказане повною мірою відноситься до сучасного етапу розвитку суспільства, що супроводжується кардинальними змінами в системі інфокомунікацій і в комунікаційних технологіях.
Тенденція до осмислення комунікативної культури як самостійного предмета міждисциплінарних досліджень знайшла відображення в наукових працях загальнотеоретичного плану, де узагальнені результати досліджень, здійснених у межах різних наукових шкіл, напрямів, підходів з метою побудови загальної теорії комунікації (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОМУНІКАТИВНОЇ КУЛЬТУРИ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ В УМОВАХ ДОЗВІЛЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок