Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
190
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
ПУЛЯК ОЛЬГА ВАСИЛІВНА
 
УДК 37:378:57
ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН
З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кіровоград – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Величко Степан Петрович,
Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідувач кафедри фізики та методики її викладання
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович,
Інститут професійно-технічної
освіти АПН України, (м. Київ), директор
кандидат педагогічних наук, доцент
Шаповал Зінаїда Миколаївна,
Полтавський державний педагогічний
університет імені В.Г. Короленка,
доцент кафедри виробничо-інформаційних технологій
Провідна установа: Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки, м. Ніжин
Захист відбудеться 25 січня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.02 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1)
Автореферат розісланий 21 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я. Довга


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. З розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу суперечності між природою та суспільством все більше загострюються. На межі тисячоліть людство стало перед реальною проблемою виживання, тому безпека життєдіяльності стала глобальною, життєво важливою проблемою суспільства в цілому.
За цих умов формування нового мислення у кожного члена суспільства і особливо молодої людини має бути спрямоване на необхідність суттєвої зміни підходів щодо визначення мети, шляхів і методів розвитку цивілізації. Одним із підходів до формування такого мислення є виховання молоді, яка психологічно підготовлена до життя й діяльності в сучасних умовах розвитку людства, а також формування в неї вмінь прогнозувати взаємовідносини в системі “людина – природа – суспільство” й усвідомлено ставитися як до власної безпеки, так і до безпеки навколишнього середовища.
Нині світова спільнота перейшла до нової концепції створення безпечної життєдіяльності – концепції допустимого ризику. Згідно з цією концепцією будь-яке середовище, у якому існують тісно взаємопов’язані стосунки людини з енергією, з хімічно чи біологічно активними речовинами або з іншими факторами, які не сумісні з нормальними умовами розвитку і життя людини в цілому, має потенційні небезпеки – явища, процеси, об’єкти, які за певних умов здатні спричинити шкоду людині, природі, суспільству. У зв’язку з цим значна увага повинна приділятися формуванню нового світогляду людини, підвищенню відповідальності особистості за збереження як власного здоров’я і життя, так і здоров’я й життя оточуючих.
Безумовно, головну роль у цьому процесі повинні відіграти загальноосвітні навчальні заклади.
У ряді наукових праць висвітлюються загальні проблеми дидактики вищої професійної школи (А. Алексюк, С. Архангельський, О. Вишневський, С. Гончаренко, М. Гриньова, Л. Кондрашова, В. Кушнір, О. Савченко, В. Сластьонін, З. Слєпкань, П. Олійник, В. Федорченко), формування професійної готовності до педагогічної діяльності (К. Дурай-Новакова, М. Дьяченко, Л. Кандибович, Н. Левiтов, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок