Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Керування формоЮ вантових космічних рефлекторів

Керування формоЮ вантових космічних рефлекторів

Назва:
Керування формоЮ вантових космічних рефлекторів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Національне космічне агентство України
Інститут космічних досліджень
Білоножко Павло Петрович
УДК 629.7.066+629.783
Керування формоЮ
вантових космічних рефлекторів
05.13.03 – системи і процеси керування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної механіки Національної академії наук України і Національного космічного агентства України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Алпатов Анатолій Петрович,
Інститут технічної механіки НАНУ і НКАУ, завідуючий
відділом системного аналізу та проблем керування
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кіфоренко Борис Микитович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченко,
професор кафедри механіки суцільних середовищ
доктор технічних наук
Закржевський Олександр Євгенійович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенко НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу динаміки поліагрегатних систем
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
Фізико-технічний факультет,
кафедра радіоелектронної автоматики,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "   жовтня    р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .205.01 в Інституті космічних досліджень НАН України і НКА України за адресою: 03187, Київ, пр. Глушкова, 0.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту космічних досліджень НАН України і НКА України.
Автореферат розісланий " вересня 2005 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Л.І. Самойленко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Наявність у складі космічних апаратів просторово розвинених елементів – панелей сонячних батарей, антен супутникового зв’язку, ферм для монтажу обладнання – характерна ознака сучасного етапу розвитку супутникової техніки. Однією з важливих є тенденція до збільшення розмірів космічних рефлекторів, обумовлена підвищенням вимог до їх функціональних характеристик. Наприклад, у рамках багатьох сучасних програм наукових досліджень в галузі супутникового зв’язку планується створення конструкцій великих (десятки метрів діаметром) космічних рефлекторних антен, що за надійністю і радіотехнічними показниками не поступались би існуючим невеликим рефлекторам. Загальнодержавна (Національна) космічна програма України на 2003_ роки передбачає впровадження в телекомунікаційну структуру країни супутникових систем та засобів зв’язку. Планується як використання ресурсів існуючих систем супутникового зв’язку, так і створення національного космічного геостаціонарного сегмента.
Наявність фіксованих обмежень на транспортні габарити вантажу обумовлює необхідність розробки конструкцій з більшим, порівняно з існуючими, ступенем трансформації. Одним з перспективних типів подібних конструкцій є вантові космічні рефлектори.
Підтримання необхідної точності реалізації форми відбиваючої поверхні рефлектора в процесі експлуатації є необхідною умовою забезпечення стабільності його радіотехнічних характеристик. У багатьох випадках для вантових космічних рефлекторів доцільна розробка спеціальних систем керування формою, що дозволяють компенсувати викривлення, виникаючі внаслідок дії збурюючих факторів. Вирішення цієї задачі потребує проведення спеціальних досліджень, спрямованих на створення методів математичного моделювання процесів формоутворення, що враховують особливості вантових космічних рефлекторів як об’єктів керування.
Дослідження питань забезпечення необхідної форми відбиваючої поверхні космічних рефлекторів проводились в Інституті космічних споруд (Грузія, Тбілісі) Е.В. Медзмаріашвілі, Л.Ш. Даташвілі, Інституті технічної механіки НАНУ і НКАУ (Україна, Дніпропетровськ) А.П. Алпатовим, В.М. Шичаніним, П.О. Білоножко, та іншими фахівцями. Однак, з огляду на специфіку процесів формоутворення для вантових космічних рефлекторів, узагальнені науково-методичні основи, що їх може бути використано для аналізу та проектування систем керування формою відбиваючої поверхні, на думку автора, розроблені недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Керування формоЮ вантових космічних рефлекторів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок