Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

ІНСТИТУЦІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ІНСТИТУЦІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Керейко Кирило Сергійович
УДК 330.341.2
ІНСТИТУЦІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ
В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
08.00.01 – економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
ГРИЦЕНКО Андрій Андрійович
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри економічної теорії та економічних методів управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
ЦИГАНОВ Сергій Андрійович
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародних валютно-кредитних і фінансових відносин
кандидат економічних наук, доцент
ДОРОШЕНКО Ганна Олександрівна
Харківський інститут бізнесу та менеджменту, доцент кафедри економіки і фінансів
Захист відбудеться 18 cічня 2008 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61002 м. Харків, вул. Мироносицька 1, ауд. 2-12.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4.
Автореферат розіслано 13 грудня 2007 р..
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. М. Соболєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В процесі становлення ринкової економіки актуальності набуває розвиток ринкових господарських стосунків, ринкового середовища та ринкових економічних структур. При цьому виникають нові або трансформуються діючі економічні, соціальні та правові інститути, які мають сформувати нове інституційне середовище, притаманне ринковій економіці. Трансформуванню підлягають як методи і принципи економічної поведінки, так і структури та установи, що їх застосовують. Проте реальне життя демонструє, що побудова ринкових відносин не завжди відбувається в строго визначеному державою напрямі, і розвиток багатьох суспільних та економічних сфер відбувається в специфічних, непрогнозованих формах та має невизначені наслідки. Це обумовлено особливостями розвитку того чи іншого суспільства та держави, які намагаються побудувати ринкові відносини в економіці.
Намагання створити ринкову економічну систему без урахування особливостей інституційного розвитку суспільств не дають бажаного кінцевого результату. Сталий та завершений характер трансформація може мати тільки в разі комплексного інституційного реформування економіки, яке буде враховувати базові умови трансформації, шлях змін, кінцевий результат та специфіку розвитку того чи іншого інституту.
При реформуванні банківської системи велике значення також має зміна інституційних основ діяльності банківських установ. Визначення цих основ та їхня зміна має створити умови для побудови якісно нової системи банків, яка відповідатиме економічним реаліям та напряму економічних реформ.
Ступінь наукової розробки проблеми. Інституційні аспекти економічного розвитку значною мірою розкриті вітчизняними та зарубіжними науковцями. Суттєвий внесок у дослідження інституційної економіки та формування умов для виникнення нових інститутів зробили: Д. Норт, Т. Веблен, Т. Еггертсон, Дж. Коммонс, Б. Селігмен, О. Вільямсон, Й. Шумпетер, Дж. Гелбрейт, Я. Корнаї, Дж. Стігліц, У. Мітчелл, Г. Мюрдаль, Д. Ходжсон та ін.
Питання, пов`язані з постсоціалістичним розвитком держави, з роллю трансакційних витрат та прав власності в економічному розвитку, були відбиті в наукових працях російських дослідників: А. Нестеренко, І. Балабанова, Р. Капелюшникова, Я. Кузьмінова, А. Олейника, А. Тарушкіна, А. Шастітко та ін.
Українськими вченими-теоретиками було досліджено інституційну архітектоніку українського суспільства, інституційні підвалини перехідних процесів в економіці та роль в них трансакційних витрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІЙНА ТРАНСФОРМАЦІЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок