Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

Назва:
АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,45 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРБЕНЦЕВ Василь Джоржович
УДК 338.246:336.748
АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертація є рукописом.
Роботу виконано на кафедрі інформатики Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, професор
Шарапов Олександр Дмитрович
Київський національний економічний університет,
декан факультету інформаційних систем і технологій,
завідувач кафедри інформатики (м. Київ)
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Беседін Василь Федорович,
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України заступник директора (м. Київ)
кандидат економічних наук, доцент
Лук’яненко Ірина Григорівна,
Національний університет Києво-Могилянська академія,
завідувач кафедри фінанси (м. Київ)
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти та науки України, кафедра економічної кібернетики
Захист відбудеться 21 вересня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 Київського національного економічного університету Міністерства освіти та науки України за адресою: 036680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий 10 серпня 2001 року
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Моторин Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останні десять років українська економіка перебуває в процесі складного трансформаційного періоду. Сучасний стан економічного розвитку України характеризується переходом від тривалої економічної кризи, що супроводжувалась структурною деформацією, спадом національного виробництва, явищами гострої платіжної кризи, знеціненням національної грошової одиниці та високими темпами інфляції, до початку економічного зростання. Протягом останніх років з’явилися певні позитивні зрушення в економіці України: відбулось зростання реального ВВП, стабілізувались темпи інфляції та валютний курс.
Однією із головних передумов досягнення стійкого економічного зростання є підтримка помірних темпів інфляції. І хоча серед представників різних економічних шкіл не існує єдиного погляду щодо впливу інфляції на економічний розвиток, всі погоджуються з тим, що за умов високої інфляції (40% на рік і вище) досягнення економічного зростання стає неможливим. На цей факт, зокрема, наголошував у своїй нобелівській лекції М.Фрідмен. Тому при розробці основних орієнтирів економічної політики держави однією із головних задач є забезпечення стійкості грошово-кредитної системи та контрольованості інфляційних процесів.
Але, незважаючи на зниження темпів інфляції протягом 1996-2000 рр., фінансово-економічна стабілізація на Україні залишається ще не стійкою. Так, тільки завдяки вживанню жорстких адміністративних обмежень, що були спрямовані на стримування валютного курсу, уряду України вдалося запобігти розгортанню фінансової кризи в осені 1998 року. Таким чином, в рамках існуючого механізму інфляції стабільний валютний курс відігравав роль антиінфляційного якоря, а зростання цін стримувалось за рахунок зростання зовнішнього та внутрішнього державного боргу, стиснення грошової маси, заборгованості держави із виплат населенню, накопичення неплатежів та низькою купівельною спроможністю населення. Отже, незважаючи на певні успіхи у проведенні антиінфляційної політики, інфляція залишається одним із ключових факторів, який справляє негативний вплив на економічний розвиток України.
Сучасна інфляція – це складний та неоднорідний за причинами виникнення, механізмом реалізації та соціально-економічними наслідками феномен, що створює певні труднощі при дослідженні як безпосередніх рис інфляційного процесу, так і його внутрішньої структури та якісних характеристик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНАЛІЗ ТА МОДЕЛЮВАННЯ ІНФЛЯЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок