Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтерактивна модель перекладу технічних завдань у систему булевих формул

Інтерактивна модель перекладу технічних завдань у систему булевих формул

Назва:
Інтерактивна модель перекладу технічних завдань у систему булевих формул
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,16 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Гуца Олег Миколайович
УДК 519.711: 681.3/06
Інтерактивна модель перекладу технічних
завдань у систему булевих формул
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент Матейченко Віктор Валентинович, Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри електронних обчислювальних машин.
Офіційиі опоненти : доктор технічних наук, професор Шабанов-Кушнаренко Юрій Петрович, Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем;
доктор технічних наук, професор Борисенко Олексій Андрійович, Сумський державний університет, завідувач кафедри автоматики і промислової електроніки.
Провідна установа Харківський інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, відділ прикладної математики і обчислювальних методів, м. Харків.
Захист відбудеться 05.11.2002 р. о 14-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.052.02 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14
Автореферат розісланий 03.10.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безкоровайний В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена проблемі спілкування людини з машиною в умовах значного збільшення числа як користувачів, так і обслуговуючих їх засобів автоматизованої обробки інформації, в першу чергу персональних ЕОМ (ПЕОМ).
Загальновідомо, що вихідною інформацією між замовником і розроблювачем нової техніки є словесний опис (СО) - технічне завдання (ТЗ). При цьому багато фахівців, одержуючи від замовника подібні завдання, практично не використовують ПЕОМ у процесі проектування тому, що не мають засобів оперативного опрацювання інформації, у першу чергу при формалізації СО.
Існуючі процедури формалізації СО, наприклад, технологічних процесів (ТП) дорого коштують, багатоступінчасті і тому практично недосяжні для кінцевого користувача (КК) ПЕОМ. У роботі пропонується модель та реалізуюча її програма формалізації СО. Результатом роботи програми для конкретного ТЗ або складаючих його часткових ТЗ (ЧТЗ) - є система булевих формул (СБФ), що створена не як задача синтезу кінцевих автоматів, а внаслідок розв’язання задачи “перекладу” СО на мову булевої алгебри. Даний підхід розглянутий також у проблемі визначення та створення нових інформаційних технологій (НІТ). НІТ як поняття є результатом удосконалення процесів людино-машинного спілкування, в ході развитку яких до неї сформувалися певні вимоги. Користувач ПЕОМ, спираючись на результати НІТ, отримані в даній роботі, має змогу самостійно оперувати з поняттями власної предметної галузі, визначаючи в ній окремі об’єкти та зв’язки.
Актуальність роботи полягає у подоланні зростаючої “відстані” між рівнем теоретичних досліджень та ступенем інформованості кінцевого кристувача ПЕОМ. З теорії моделей відомо, що вона посідає проміжне місце між математичною логікою та алгеброю. Виходячи з цього, користувач з допомогою розробленої у дослідженні програми зможе перейти від словесного описання завдання на природній мові до його булевої форми, тобто до програмної або навiть схемної реалізації завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно з планами науково – господарчих робіт Харківського національного університету радіоелектроніки у межах держбюджетної теми №522: “Розробка учбово-методичного забезпечення та програмно-апаратних методів для нових учбових дисциплін з комп’ютерних наук та комп’ютерної інженерії”, включеної в координаційний план Міністерства освіти і науки України (№ ДР 0197U012176), де автор запропонував використати свою модель “текст смисл” для формалiзації ТЗ і темі № 102 “Розробка основ нових інформаційних технологій у автоматизації проектування, методів діагностикі радіоелектронної апаратури та ОТ” (№ ДР 0100U003417), де автором запропонован концептуально-технологічний підхід до створення НІТ (включаючи комп’ютерні НІТ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Інтерактивна модель перекладу технічних завдань у систему булевих формул

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок