Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМИ ПОТОКАМИ В БАГАТОКАНАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМИ ПОТОКАМИ В БАГАТОКАНАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Назва:
ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМИ ПОТОКАМИ В БАГАТОКАНАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,03 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАКУШЕНКО ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 519.21
ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМИ
ПОТОКАМИ В БАГАТОКАНАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
01.05.04 – системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної статистики факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: Доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Лебєдєв Євген Олександрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри прикладної статистики факультету кібернетики.
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук, професор Єлейко Ярослав Іванович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри теоретичної та прикладної статистики;
Кандидат фізико-математичних наук, доцент Іксанов Олександр Маратович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри дослідження операцій.
Провідна установа:
Інститут кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України, відділ математичних методів дослідження операцій, м. Київ.
Захист відбудеться "18" травня 2006р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.35 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03127, Київ, пр. Глушкова, 2, корп. 6, ф-т кібернетики, ауд. 40.
(Тел. 2525883. Факс 252-59-77. E_mail: )
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "18" травня 200 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Становлення теорії стохастичних мереж та її розвиток в значній мірі стимулювались практичними задачами з проектування та модернізації інформаційно-обчислювальних систем та мереж. Опис перших підходів до аналізу стохастичних мереж був наданий у роботах Дж. Джексона, В. Гордона, Г. Ньюелла, в яких були одержані результати для експоненціальних стохастичних мереж. Ці результати знайшли широке практичне застосування після виходу роботи Ф. Мура, який показав, що стохастичні мережі є адекватними моделями функціонування інформаційно-обчислювальних мереж. Слід зазначити, що область застосування моделей стохастичних мереж значно розширюється, якщо зняти припущення про експоненціальний характер часу обробки інформації у вузлах мережі, оскільки в реальних інформаційно-обчислювальних мережах функції розподілу часу обробки у вузлах відрізняються від експоненціальних. У теперішній час теорія стохастичних мереж одержала визнання як один з основних перспективних напрямків моделювання інформаційно-обчислювальних мереж та мереж зв’язку. Теоретичне дослідження стохастичних мереж та їх практичне застосування знайшли відображення в роботах Г.П. Башаріна, П.П. Бочарова, А.Л. Толмачова, В.Г. Бєлякова, Ю.І. Митрофанова, В.А. Жожикашвілі, В.М. Вишневського, В.В. Анісімова, Є.О. Лебєдєва, Л. Клейнрока, Д. Меламеда, Дж.В. Вонга, В. Вітта, В.А. Івницького, М.Я. Кельберта та інш.
Аналіз та синтез інформаційно-обчислювальних мереж, сучасних мереж мобільного зв’язку вимагає розв’язку оптимізаційних задач для стохастичних мереж. Загальну класифікацію типів постановок оптимізаційних задач і методів їх розв’язування дано у монографіях В.М. Глушкова та Л. Клейнрока. Головними є задачі розподілу інформаційних потоків, вибору пропускних спроможностей та топологічної структури мережі. Повнота розв’язку цих задач залежить від керуючих розподілів мережі, складності алгоритму маршрутизації та виду функцій вартості. В цьому напрямку досліджень можна виділити роботи Б.В. Гнеденка, І.М. Коваленка, О.Д. Соловйова, П.П. Печінкіна, С.Ф. Яшкова, М.В. Бурлакова, В.В. Мови, Л.О. Пономаренка, А.А. Назарова, В.В. Рикова, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНИМИ ПОТОКАМИ В БАГАТОКАНАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок