Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНIЗАЦIЙНО-ЕКОНОМIЧНИЙ МЕХАНIЗМ УПРАВЛIННЯ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯМ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ НА РIВНI РЕГIОНУ (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ОРГАНIЗАЦIЙНО-ЕКОНОМIЧНИЙ МЕХАНIЗМ УПРАВЛIННЯ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯМ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ НА РIВНI РЕГIОНУ (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ОРГАНIЗАЦIЙНО-ЕКОНОМIЧНИЙ МЕХАНIЗМ УПРАВЛIННЯ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯМ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ НА РIВНI РЕГIОНУ (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,85 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАЇНИ
IНСТИТУТ ЕКОНОМIКО-ПРАВОВИХ ДОСЛIДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 338.98:577.4
КАРАГОДОВ Iван Анатолійович
ОРГАНIЗАЦIЙНО-ЕКОНОМIЧНИЙ МЕХАНIЗМ УПРАВЛIННЯ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯМ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ
НА РIВНI РЕГIОНУ
(НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Спеціальність 08.10.01 - Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Куруленко Святослав Сергійович,
Державне управління екологічної безпеки
Мінекобезпеки України
в Донецькій області, начальник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коніщева Наталія Йосипівна,
Інститут економіки промисловості НАН України,
завідувач сектору економічних
проблем природокористування (м.Донецьк)
кандидат економічних наук
Кушнірович Нонна Олександрівна,
Донецький інститут туристичного бізнесу,
доцент кафедри менеджменту
Провідна установа - Рада вивчення продуктивних сил України
НАН України, відділ методології сталого
розвитку та екологічної безпеки (м.Київ).
Захист відбудеться “ 12 ” травня 2000 р. о 16-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул.Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, Донецьк, вул.Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 10 ” квітня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкової трансформації економіки в Україні багато промислових та сільськогосподарських підприємств прагнуть задовольнити свої вузьковідомчі інтереси, нехтуючи законами природи. Наприклад, тяжкий екологічний стан Донецької області, породжений високим ступенем урбанізації, наявністю і роботою потужних підприємств металур-гійної, гірничо-видобувної, коксохімічної, машинобудівної, хімічної галузей, спонукав до прискореного погіршення якості довкілля, здоров’я населення та демографічних процесів. Пріоритет виробництва над природою – така реальність минулих років. Тому, для умов регіону надзвичайно актуальним є питання поліпшення стану навколишнього природного середовища. В значній мірі це залежить від можливостей інвестування природоохоронної діяльності як на державному, так і регіональному рівнях. Виходячи з цього, актуальним напрямком дослідження, є розробка методів фінансування природоохоронної діяльності, вдосконалення механізму управління природокористуванням та підвищення його економічної ефективності.
Формуванню та економічному обгрунтуванню доцільності впровадження діючої законодавчої та нормативно-методичної бази економічних механізмів управління природо-користуванням та охороною навколишнього середовища в Україні, на протязі останніх 10 – 15 років, було присвячено багато наукових праць, теоретичних, нормативних і методичних розробок вітчизняних вчених в галузі економіки, права та екології.
В сучасних умовах особливо актуальними виявляються неупорядкованість механізму фінансування природоохоронної діяльності та, як слідство, низька еколого-економічна ефективність діючої системи управління природокористуванням та охороною навколишнього середовища. За таких умов на перший план виступає проблема формування стабільних бюджетних та нових нетрадиційних джерел фінансування природоохоронних заходів; здійснення економічних досліджень за обраною темою з метою розробки методів і шляхів вдосконалення та підвищення ефективності діючого організаційно-економічного механізму управління природокористуванням; застосування економічних важелів стимулювання природокористувачів щодо виконання заходів з охорони навколишнього середовища, раціонального використання та відтворення природних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНIЗАЦIЙНО-ЕКОНОМIЧНИЙ МЕХАНIЗМ УПРАВЛIННЯ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯМ ТА ЙОГО УДОСКОНАЛЕННЯ НА РIВНI РЕГIОНУ (НА ПРИКЛАДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок