Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ РЕГІОНУ

СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ РЕГІОНУ

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДНІК Ольга Миколаївна
УДК 332.146.3:65.01:334.716
СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА
В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Державному агроекологічному університеті (м. Житомир).
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Зіновчук Віталій Володимирович,
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри зовнішньоекономічної
діяльності підприємств
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук
Першко Лариса Олександрівна,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
старший науковий співробітник відділу підприємництва
Провідна установа: | Львівський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра менеджменту організацій
Захист дисертації відбудеться 28 лютого 2006 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 у Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар 7.
Автореферат розісланий 27 січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В. П. Якобчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова трансформація аграрного сектора вітчизняної економіки, спрямована на підвищення його ефективності та конкурентоспроможності, сприяла відродженню інституту приватної власності на селі, становленню аграрного підприємництва, появі нових організаційно-правових форм господарювання. Значення аграрного підприємництва посилюється та набуває нового змісту в умовах глобалізації ринку продовольства і загострення на цій основі міжнародної конкуренції. Врахування при цьому вітчизняного та світового досвіду, а також застосування системного підходу є запорукою цілеспрямованої і послідовної інтеграції України до світового економічного простору.
Наявність ряду проблем економічного, організаційного та соціального характеру вимагає створення сприятливих умов, що забезпечать сільськогосподарським товаровиробникам можливість адаптації до динамічного ринкового середовища. Існуючі в нашій країні організаційно-правові форми підприємницької діяльності ще не є досконалими, оскільки знаходяться лише на початковому етапі свого становлення. Це зумовлює об’єктивну необхідність структуризації сучасного аграрного підприємництва, яка вбачається можливою в двох напрямах. До першого слід віднести поширення та всебічний розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації, що забезпечить переваги великомасштабного агробізнесу поряд із збереженням мотиваційних переваг приватного господарювання. До другого – нагальну потребу у докорінній трансформації економічних відносин в сільському господарстві внаслідок залучення сільськогосподарських товаровиробників до вертикальних інтеграційних процесів. Отже, наукове обґрунтування напрямів структуроутворюючих процесів та їх ролі у забезпеченні ефективної підприємницької діяльності в аграрному секторі регіону зумовило вибір теми дисертаційної роботи.
Вагомий внесок в дослідження проблеми розвитку аграрного підприємництва внесли відомі вітчизняні дослідники В. Андрійчук, П. Березівський, П. Гайдуцький, Ю. Губені, М. Дем’яненко, С. Дем’яненко, В. Збарський, В. Зіновчук, М. Ільчук, Ю. Лупенко, М. Малік, Л. Мельник, О. Могильний, Л. Молдаван, В. Месель-Веселяк, Л. Першко, Л. Романова, П. Саблук, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В АГРАРНОМУ СЕКТОРІ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок