Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ СВІТСЬКОЇ НОВОЛАТИНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ДОБИ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА БАРОКО

ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ СВІТСЬКОЇ НОВОЛАТИНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ДОБИ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА БАРОКО

Назва:
ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ СВІТСЬКОЇ НОВОЛАТИНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ДОБИ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА БАРОКО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Ситько Олена Миколаївна
УДК 821.161.2-1:811.12404”15/17”
ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ
СВІТСЬКОЇ НОВОЛАТИНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ
ДОБИ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА БАРОКО
Спеціальність 10.01.01– українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Ямчук Павло Миколайович,
Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова,
доцент кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Пелешенко Юрій Володимирович,
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка
НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат філологічних наук, доцент
Таран Олег Іванович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
доцент кафедри української літератури
Захист дисертації відбудеться 19 жовтня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.053.01 Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Т. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Т. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 18 вересня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
О. О. Гольник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Тема дисертаційної роботи тісно пов’язана з усім полівимірним універсумом новітнього літературознавства, у центрі уваги якого дедалі частіше з’являються літературні явища, естетичні категорії, а також окремі персоналії митців минулих століть, які, будучи маловивченими раніше, усе ж відіграли суттєву роль у становленні неповторного українського літературно-естетичного, і поетичного зокрема, обширу художньої словесності. Доба літературознавчого постмодернізму не випадково, а цілком закономірно привертає увагу дослідників до вивчення специфіки художньої літератури минулих століть, адже у відповіді на це питання приховується багато сутнісних домінант, які з вичерпною ясністю можуть вияскравити не лише “білі плями” в тривалому процесі становлення української літератури, а й цілі terrae incognitae вітчизняного мистецтва слова, що були забутими або й умисне забороненими до вивчення тривалий період у національній культурній історії.
В окресленому вище контексті дослідження такого універсального і специфічного за характером шару української літератури, як новолатинська світська поезія, набуває особливого значення й ваги. Ідеться, передусім, не лише про його недостатню вивченість, а й про те, що новолатинська українська світська література становить окрему значущу одиницю, яка поруч з іншими семіосферами літературного творення іманентно тривалий час визначала суттєві вектори руху національної естетики словесної творчості, окреслювала її перспективи. З особливою яскравістю та потужністю цей процес виявився в добу Пізнього Середньовіччя, Ренесансу та Бароко. Одним із таких творів є поема І. Домбровського “Дніпрові камени”, яка від часу її написання (1619 рік) і дотепер не перебувала в центрі уваги літературознавчих студій, хоча й несистемно (а відтак і не завжди об’єктивно) досліджувалась в інших сферах вітчизняного гуманітарного знання.
Слід зауважити, що український митець згаданої пори творив у багатомовній художній семіосфері. Саме тому для розвитку художньої образності передусім була важливою світоглядна основа творчості, яка мала сутнісно українське ментальне походження і часто закоординовувалась у семіосферу національної міфології та історії. Українські світські поети цієї пори, рівною мірою володіючи принаймні чотирма мовами (крім рідної – ще церковнослов’янською, польською й латиною) ставили собі за мету рівноцінно відображати в образних картинах власних творів, писаних різними мовами, унікальний історичний та міфологічний шар національного світосприйняття, філософії, естетики й моралі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЕТИКА УКРАЇНСЬКОЇ СВІТСЬКОЇ НОВОЛАТИНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ДОБИ ПІЗНЬОГО СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ ТА БАРОКО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок