Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ КІНООСВІТИ В УКРАЇНІ (друга половина 10-х – початок 30-х рр. ХХ ст.)

СТАНОВЛЕННЯ КІНООСВІТИ В УКРАЇНІ (друга половина 10-х – початок 30-х рр. ХХ ст.)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ КІНООСВІТИ В УКРАЇНІ (друга половина 10-х – початок 30-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
РОСЛЯК Роман Володимирович
УДК 116[791.43+37](477)„1910/1930“
СТАНОВЛЕННЯ КІНООСВІТИ В УКРАЇНІ
(друга половина 10-х – початок 30-х рр. ХХ ст.)
17.00.01 теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському державному університеті театру, кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого.
Науковий керівник:  кандидат мистецтвознавства, доцент
Слободян Валентина Романівна,
Київський державний університет театру,
кіно і телебачення ім. І.К.Карпенка-Карого,
професор кафедри кінознавства
Офіційні опоненти:  доктор філософських наук, професор
Левчук Лариса Тимофіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри етики, естетики і культурології
кандидат мистецтвознавства, доцент
Погребняк Галина Петрівна,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв, доцент кафедри
теорії, історії та практики культури
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, кафедра теорії
та історії культури, Міністерство культури
і мистецтв України, м.Київ
Захист відбудеться „_17__“ _червня_____ 2004 р. о 14.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв за адресою: 01015, м.Київ, вул. Січневого повстання 21, корп.15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м.Київ, вул. Січневого повстання 21, корп.11).
Автореферат розісланий „14___“травня____________2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бітаєв В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова Української держави на нинішньому етапі супроводжується значними зрушеннями у мистецькій сфері, що нерідко мають досить суперечливий характер. Показовим у цьому сенсі видається вітчизняний кінематограф: ще донедавна потужна і прибуткова галузь нині перебуває фактично на межі виживання. Таке становище спричинене зокрема і недоліками підготовки кадрів, нехтуванням попереднім досвідом у цій сфері. А між тим, спеціальні навчальні заклади з самого початку їх існування долучалися й активно впливали на кінопроцес не лише за рахунок своєї основної функції (підготовки кадрів). У їх складі працювали видатні митці української кінематографії, які формували творчі групи, а також виступали новаторами, “провокуючи” подальший розвиток кіномистецтва. Докладний аналіз накопиченого з початку ХХ століття досвіду роботи освітніх установ (як позитивного, так і негативного), його використання в сучасних умовах сприятиме піднесенню національного кінематографа, зростанню впливу останнього на українське суспільство; дасть змогу оптимізувати підготовку кадрів на нинішньому етапі, визначити пріоритети її подальшого розвитку.
Актуальність вивчення становлення кіноосвіти у пропонованих хронологічних рамках, які охоплюють другу половину 10-х – початок 30-х рр. ХХ ст. (нижня межа цих рамок обумовлена організацією численних навчальних закладів, які функціонували за певними законами, що дало змогу виокремити і кваліфікувати їх як окреме явище у мистецтві та освіті; верхня – визначається утворенням системи навчальних закладів української кінематографії), і територіальних “вимірах” (для вивчення обрані навчальні заклади, що розташовувалися у містах з найбільш розвиненою кінематографічною інфраструктурою: Києві, Одесі, Харкові, Ялті) автор також убачає у заповненні малознаних, а то й зовсім невідомих сторінок вітчизняної кінематографії; з огляду на необхідність творення цілісної концепції історії розвитку кіно в нашій державі.
Аналізуючи науковий інтерес мистецтвознавців до проблеми становлення кіноосвіти в Україні, відзначимо недостатній його рівень. Праці, в яких у тій чи іншій мірі знайшли відображення певні аспекти означеної проблеми, умовно можна розподілити на три групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ КІНООСВІТИ В УКРАЇНІ (друга половина 10-х – початок 30-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок