Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,88 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ України
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Недодаєва Наталія Лазарівна
УДК 502:338:622.33
ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ
РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.00.06 - економіка природокористування
та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк).
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Петенко Ірина Валентинівна,
Інститут економіки промисловості НАН України
(м. Донецьк), провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України,
Алимов Олександр Миколайович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України (м. Київ), радник при дирекції;
доктор економічних наук, професор
Степанов В’ячеслав Миколайович,
Інститут проблем ринку та економіко - екологічних
досліджень НАН України (м. Одеса),
заступник директора з наукової роботи;
доктор економічних наук, професор
Акмаєв Анатолій Ісаєвич,
Донбаський державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ),
завідувач кафедри економіки і управління
Захист відбудеться “ 16 ” листопада 2007 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.01 у Національному гірничому університеті ? Міністерства освіти і науки України за?адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19, ауд. 10/409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 6 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Дереза


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Приєднання України до таких міжнародних угод як Кіотський протокол, рішення Всесвітніх саммітів у Ріо-де-Жанейро (1992г.) і Йоханнесбурзі (2002р.) про принципи стійкого розвитку стали новим витком у формуванні національної стратегії еколого-економічної політики і системи законодавства. Актуальність переходу України на такі умови розвитку, за якими розвивається переважна більшість країн світу, зумовлена прогресуючим загостренням глобальних, національних і регіональних екологічних і соціальних проблем, які не можуть бути вирішені у межах традиційних соціоекологічних підходів. Тому стратегія стійкого розвитку вимагає врахування екологічної складової у ВВП як індикатора національної конкурентоспроможності і гармонізації природокористування.
Екологічний розвиток України впродовж багатьох років супроводжується незбалансованою експлуатацією природних ресурсів, оскільки особливістю економіки України є її розвиток на базі мінерально-сировинного комплексу. Його наслідки мають негативну дію на навколишнє середовище і створюють небезпечні передумови для погіршення перспектив поступального економічного розвитку внаслідок виснаження ресурсного потенціалу, зростання витрат на екологічний захист населення і територій, необхідності ліквідації наслідків техногенного навантаження і відновлення природних умов існування. Найбільший внесок у цей процес робить вугільна промисловість, що як базова галузь життєдіяльності будь-якого промислово розвиненого регіону, зумовлює стан і перспективи розвитку не тільки його паливно-енергетичного комплексу, але і економіки держави в цілому.
Для істотного зниження антропогенного і техногенного навантаження на оточуюче середовище, припинення цих процесів, необхідно корінним чином змінити існуючу практику господарювання, впровадив концепцію стійкого розвитку. Існує ряд підходів до стійкого розвитку. Всі вони знаходяться в стані дискусій з погляду визначення рівня рішення стратегічних задач ресурсозбереження і охорони навколишнього природного середовища, а також врахування цих чинників в стратегічному плануванні розвитку економіки.
На сучасному етапі розвитку цивілізації виникла загроза виживання людства як біосоціального типу, внаслідок вичерпання природних ресурсів і деградації навколишнього середовища в результаті антропогенної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЕКОЛОГО - ЕКОНОМІЧНА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок