Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ ТРІАДИ „ЛЮДИНА – СУСПІЛЬСТВО – ОСВІТА” НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ ТРІАДИ „ЛЮДИНА – СУСПІЛЬСТВО – ОСВІТА” НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ ТРІАДИ „ЛЮДИНА – СУСПІЛЬСТВО – ОСВІТА” НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,81 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
КОРСАК Костянтин Віталійович
УДК 37.0 + 113/119
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ
РОЗВИТКУ ТРІАДИ „ЛЮДИНА – СУСПІЛЬСТВО – ОСВІТА”
НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
09.00.10 – філософія освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
КИЇВ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України (м. Київ).
Науковий консультант:
доктор філософських наук, професор, академік АПН України, заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет імені
М.П. Драгоманова, ректор
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор Лутай Владлен Степанович, Інститут вищої освіти АПН України, головний науковий співробітник
доктор філософських наук, професор Максюта Микола Єгорович, Національний аграрний університет, кафедра філософії
доктор філософських наук, професор Чуйко Вадим Леонідович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра філософії та методології науки
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться "30" , березня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань, 9-ий поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх.
Автореферат розіслано "28" лютого 2006 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Еволюції суспільно-політичних організаційних і виробничих баз різних суспільств мають чимало спільного, проте істотно відрізняються частотою, глибиною і специфікою прояву нелінійно-синергетичних законів, характерних для розвитку дуже складних систем. Прикладом цього феномену можна вважати нещодавні зрушення революційного плану в Грузії, Україні і Киргизії, які не лише мали всі риси проходження біфуркаційних точок, але й відзначалися унікальністю і непередбачуваністю здійснення на практиці розвитку даної країни після кризової ситуації, а також багато інших соціальних процесів.
Згадані вище та інші події в Україні, державах СНД і на всій планеті ми вважаємо проявами головного світового явища – безпрецедентного прискорення соціально-економічних змін, матеріальним фундаментом чого стали модернізація виробничої та інформаційної бази всього людства. Найбільш позитивний аспект цього прискорення – початок побудови значною частиною провідних держав світу „суспільства знань”, яке в своїх головних аспектах є одним з об’єктів нашого дисертаційного дослідження, насамперед, у засадах життєдіяльності і системі ціннісних пріоритетів його громадян, використанні принципово нових засобів подолання екологічних та інших глобальних загроз, глибокої модернізації цілей і методів діяльності всього освітньо-наукового комплексу та ін.
Хоч ці питання вже досліджувалися раніше, але на зламі сторіч сталися проривні відкриття і настільки значні технологічні досягнення, що більша частина масиву попередніх уявлень щодо найбільш імовірних шляхів розвитку подій на планеті втратила застосовність і потребує ґрунтовного перегляду.
Ще одне важливе поле дослідження – сама людина і сукупність наукових уявлень про закони її індивідуального розвитку впродовж життя, співвідношення і роль генетичних детермінант та варіативної частини психофізичного комплексу, залучення новітніх досягнень нейромолекулярної фізіології мозкової діяльності та інших молодих наук, що вивчають нанорівень речовини на відстанях 10-9 метра і менше, до розширення і модернізації наукового забезпечення теорії і практики освіти. Специфіка цього полягає у тому, що кількість і значення останніх відкриттів перевершує всі передбачення, примушуючи переглядати більшість фундаментальних теорій ХХ століття (роль генетичного матеріалу, механізми участі гліальної частини людського мозку в його діяльності та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ ТЕНДЕНЦІЙ РОЗВИТКУ ТРІАДИ „ЛЮДИНА – СУСПІЛЬСТВО – ОСВІТА” НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок