Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи підвищення точності і швидкодії КОМП’ЮТЕРИЗОВАНих систем контролю геометричних характеристик складних поверхонь

Методи підвищення точності і швидкодії КОМП’ЮТЕРИЗОВАНих систем контролю геометричних характеристик складних поверхонь

Назва:
Методи підвищення точності і швидкодії КОМП’ЮТЕРИЗОВАНих систем контролю геометричних характеристик складних поверхонь
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Осмоловський Олександр Іванович
УДК 531.7:004.9 (042.3)
Методи підвищення точності і швидкодії
КОМП’ЮТЕРИЗОВАНих систем контролю геометричних
характеристик складних поверхонь
05.13.05 – комп’ютерні системи та компоненти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних технологій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Квасніков Володимир Павлович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Куц Юрій Васильович,
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри інформаційно-
вимірювальних систем;
кандидат технічних наук, доцент
Баженов Віктор Григорович
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри приладів та систем
неруйнівного контролю.
Захист відбудеться “24” квітня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.062.07 Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “21” березня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради О.П. Мартинова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку виробництва в Україні все більшої актуальності набуває задача забезпечення автоматизованого контролю геометричних розмірів деталей з заданою точністю. Від якості виконання даної операції залежить точність виготовлення деталей та вузлів механізмів, надійність та довговічність їх функціонування під час подальшої експлуатації.
У зв’язку зі стрімким розвитком приладобудування найбільшого поширення у світовій і вітчизняній практиці набули вимірювальні системи, призначені для автоматичного контролю геометричних розмірів просторових поверхонь різної конфігурації, серед яких все більше застосування знаходять координатно-вимірювальні машини (КВМ).
Однак, відомі методи забезпечення необхідної точності вимірювання механічних величин, конструктивно-технологічні параметри сучасних КВМ не завжди задовольняють високі потреби при необхідності контролю геометричних характеристик об’єктів зі складною просторовою поверхнею.
Окрім того більшість КВМ призначені для експлуатації в лабораторних умовах і не пристосовані для тривалої і надійної роботи на виробництві. Обмежена продуктивність, недостатня точність і завадостійкість КВМ перешкоджають їх ефективному використанню в складі гнучких виробничих систем.
Питанням підвищення точності та швидкодії координатних вимірювань присвячені роботи вітчизняних вчених П.П. Орнатського, О.М. Новікова, Ю.Ф. Павленка, російських та литовських вчених В.В. Соболєва, В.В. Стригина, І.М. Макарова, Ю.Г. Козирєва, В.А. Ратмірова, М.Б. Модестова, В.А. Раманаускаса та інших. Між тим, подальше підвищення точності, надійності і швидкодії систем контролю геометричних характеристик складних просторових об’єктів стикається з певними труднощами, подолання яких вимагає застосування якісно нових підходів до розв’язання складних раніше не досліджуваних питань.
Тому розробка методів підвищення якісних показників функціонування систем контролю геометричних характеристик просторових об’єктів представляє собою важливу наукову задачу, вирішення якої забезпечить більш високий рівень ефективності процесу автоматизованого контролю об’єктів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі інформаційних технологій Національного авіаційного університету відповідно до планів науково-дослідних робіт, які виконувались за рахунок коштів державного бюджету Міністерства освіти і науки України, та за господарчо-договірною тематикою:
- науково-дослідна робота “Розробка методів та технологій інформаційної підтримки життєвого циклу продукції авіаційних виробництв на базі ISO/CALS стандартів” (№ державної реєстрації 0105U001815) у 2006 році;
- науково-дослідна робота № 392-ДБ07 “Методологія та системи інтелектуального керування екстремальними робототехнічними комплексами” (№ державної реєстрації 0107U002818) у 2007 році;
- науково-дослідна робота (договір № 846-Х06) на створення науково-технічної продукції для Управління магістральних газопроводів “Черкаситрансгаз” компанії “Укртрансгаз” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” у 2006-2007 роках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методи підвищення точності і швидкодії КОМП’ЮТЕРИЗОВАНих систем контролю геометричних характеристик складних поверхонь

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок