Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ТРАВМИ СЕЛЕЗІНКИ В УМОВАХ МНОЖИННИХ ТА ПОЄДНАНИХ АБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕНЬ

ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ТРАВМИ СЕЛЕЗІНКИ В УМОВАХ МНОЖИННИХ ТА ПОЄДНАНИХ АБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕНЬ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ТРАВМИ СЕЛЕЗІНКИ В УМОВАХ МНОЖИННИХ ТА ПОЄДНАНИХ АБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,17 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГОЛОБОРОДЬКО МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 616.411-001-089:617.55-001
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ
ТРАВМИ СЕЛЕЗІНКИ В УМОВАХ МНОЖИННИХ ТА
ПОЄДНАНИХ АБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕНЬ
14.01.03 - Хірургія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків
2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Бойко Валерій Володимирович – директор Інституту загальної та невідкладної хірургії АМН України, завідувач кафедри госпітальної хірургії Харківського державного медичного університету МОЗ України.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Дуденко Володимир Григорович – професор кафедри факультетської хірургії Харківського державного медичного університету МОЗ України.
Доктор медичних наук, професор Флорікян Аршавір Карапетович – професор кафедри торако-абдомінальної хірургії Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра хірургії.
Захист дисертації відбудеться “24” квітня 2003 р. о 13 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02 при Харківському державному медичному університеті за адресою:
61022, м.Харків, проспект Леніна, 4; тел. 40-26-27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “21” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук А.І.Ягнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Механічна травма є однією з найбільш серйозних проблем сучасного суспільства. Незважаючи на видатний прогрес медицини протягом останніх років, показник летальності потерпілих внаслідок травми не тільки не знижується, а має тенденцію до підвищення. Останнє обумовлено, у першу чергу, підвищенням темпу життя і пов'язаного з ним автодорожнього травматизму [Цибуляк Г.М. та співавт., 1995; Bianchi J.D. et al., 1997; Brasel K.J. et al., 1998; Cathey K.L et al., 1998], а також загостренням соціальних проблем суспільства, що призвело до зросту числа злочинів з використанням не тільки холодної, але і неконтрольованого та необґрунтованого застосування вогнепальної зброї в мирний час [Вагнер Є.А. та співавт., 1994; Алісов П.Г. та співавт., 1995; Єрмолов А.С. та співавт., 1998; Гуманенко Є.К. та співавт., 1998; Ivatury R.R. et al., 1993; Garber B.G. et al., 1996].
Перераховані вище причини мали наслідком той факт, що травма, як причина смерті населення економічно розвинених країн Північної Америки та Європи, міцно посіла третє місце після захворювань серцево-судинної системи і злоякісних новоутворень, а серед осіб, які молодші 40 років – є головною причиною смерті [Feliciano D.V. et al., 1990; Guerrini P., 1997]. Що стосується України, травма в структурі летальності також займає третє місце. Переважна більшість потерпілих, що вмерли в результаті травми, дістали множинні і поєднані пошкодження, причому до 25% з цих хворих загинуло в результаті несвоєчасного або неадекватного надання медичної допомоги [Процик А.І., 1995].
Травма селезінки є однією з суттєвих і, нажаль, дотепер не вирішених, проблем хірургії. Неухильне підвищення використання автотранспорту веде до постійного зростання дорожньо-транспортного травматизму серед населення [Асланян А.А. та співавт., 1987; Юдін М.Я. та співавт., ; Абакумов М.М. та співавт., 1997]. Згаданий факт має прямий вплив на кількість і питому вагу пошкоджень селезінки в структурі загального травматизму, тому що вона є одним з органів, що найбільш часто пошкоджуються при закритій травмі – до 50% [Рехачов В.П. та співавт., 1994]. Крім того, в останні роки істотно збільшилася кількість тяжких вогнепальних пошкоджень мирного часу, що були раніше суто казуїстичними випадками [Алісов П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ТРАВМИ СЕЛЕЗІНКИ В УМОВАХ МНОЖИННИХ ТА ПОЄДНАНИХ АБДОМІНАЛЬНИХ ПОШКОДЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок