Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Управління системою нормування праці на підприємствах різноманітних форм власності

Управління системою нормування праці на підприємствах різноманітних форм власності

Назва:
Управління системою нормування праці на підприємствах різноманітних форм власності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гайдай Ірина Юріївна
УДК 331.103
Управління системою нормування праці
на підприємствах різноманітних форм власності
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Маріуполь - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Автомобільно-дорожньому інституті Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Горлівка)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
ДЗЮБА Світлана Григорівна,
Автомобільно-дорожній інститут Донецького національного технічного університету
Міністерства освіти і науки України
(м. Горлівка), професор кафедри менеджменту організацій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Семенов Григорій Антонович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного і муніципального управління (м. Запоріжжя), завідувач кафедрою економіки підприємств і маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Меліхов Андрій Анатолійович,
Приазовський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України (м. Маріуполь),
завідувач кафедрою економіки підприємств
Провідна установа – Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського (м. Сімферополь),
кафедра економічної теорії
Захист відбудеться “24“ січня 2007 року об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К12.052.02 у Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Приазовського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Маріуполь, вул. Університетська, 7.
Автореферат розісланий “ 7 “ грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Колосок


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соціально-економічні перетворення, які характеризують сучасний стан і тенденції розвитку національної і міжнародної економіки, потребують приведення в дію всіх резервів ефективності використання трудового і виробничого потенціалу, що є неможливим без успішного вирішення проблем в сфері нормування праці.
Поява недержавного сектора економіки не визвала перегляду традиційно сформованого відношення до системи нормування праці як прерогативи планової економіки і командно-адміністративного управління, навіть на фоні надання самостійності підприємствам в вирішенні питань організації, нормування і оплати праці. Загальною тенденцією стало зниження рівня нормування праці, скорочення чисельності робітників, зайнятих нормуванням праці, ліквідація нормативно-дослідних підрозділів з праці. Існує необхідність розробки методичних рекомендацій щодо підвищення ефективності управління системою нормування праці для поліпшення її якості як в масштабах держави, так і підприємств різноманітних форм власності.
Питанням побудови системи нормування праці, управління системою нормування праці на різних рівнях управління економікою країни присвячені роботи російських науковців Генкіна Б., Петроченко П., Гальцова А., Новоложилова С., Образцова Г., Пунського Я., Шапіро І., Слезингера Г. та ін. В розробку окремих теоретичних і практичних аспектів управління системою нормування праці зробили свій внесок вітчизняні науковці Колот А., Таран Н., Гулевський Є., Белопольський М., Чумаченко М., Амоша О., Прокопенко М., Дзюба С., Семенов Г., Меліхов А., Вітвицький В., Єськов О., Потемкін Л., Блажиєвська Г., Криворучко О. та ін. Разом з тим, сучасний етап переходу України на ринкові відносини потребує подальшого дослідження проблеми управління системою нормування праці. Зміст даної проблеми полягає в теоретичному узагальненні накопиченого вітчизняною та зарубіжною економічною наукою досвіду організації роботи з нормування праці, методичному вирішенні завдань вдосконалення системи нормування праці, які у відповідності до вимог принципово нової економічної політики, що формується, створюють передумови для раціонального використання трудових ресурсів та на цій основі дозволяють зменшити витрати виробництва та підвищити його ефективність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Управління системою нормування праці на підприємствах різноманітних форм власності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок