Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ КОСМІЧНИХ ОБЄКТІВ ПО НЕКОНТРОЛЬОВАНОМУ ВИПРОМІНЮВАННЮ ДЛЯ НАВІГАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ

МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ КОСМІЧНИХ ОБЄКТІВ ПО НЕКОНТРОЛЬОВАНОМУ ВИПРОМІНЮВАННЮ ДЛЯ НАВІГАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ

Назва:
МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ КОСМІЧНИХ ОБЄКТІВ ПО НЕКОНТРОЛЬОВАНОМУ ВИПРОМІНЮВАННЮ ДЛЯ НАВІГАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,08 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління
ПОЛЯКОВ Олександр Леонідович
УДК 621.396:629.788
МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ КОСМІЧНИХ ОБЄКТІВ ПО НЕКОНТРОЛЬОВАНОМУ ВИПРОМІНЮВАННЮ ДЛЯ НАВІГАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ
Спеціальність 20.02.11 – засоби та методи військової навігації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національній академії Оборони України, Міністерство оборони України (м. Київ), Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (м Євпаторія).
Науковий керівник: | кандидат технічних наук,
Моргун Олександр Андрійович,
Центральний науково – дослідний інститут навігації
і управління,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Тупкало Віталій Миколайович
Центральний науково – дослідний інститут навігації
і управління,
провідний науковий співробітник.
|
кандидат технічних наук,
Ставицький Сергій Дмитрович,
Національна академія оборони України,
начальник науково – дослідного відділу проблем
розвитку космічних технологій військового призначення.
Захист відбудеться 02.10.2007р. о 14годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.876.01 у Центральному науково–дослідному інституті навігації і управління за адресою: 04073, м. Київ,
вул. Фрунзе, 160/20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центрального науково–дослідного інституту навігації і управління за адресою: 04073, м. Київ, вул. Фрунзе, 160/20.
Автореферат розісланий 01.09.2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К26.876.01 В.П. Гарам


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах форсованого освоєння космічного простору особливого значення набуває завдання балістико-навігаційного забезпечення управління космічними апаратами (КА). Вирішення цього завдання в значній мірі залежить від якості функціонування системи контролю та аналізу космічної обстановки (СКАКО) і, перш за все, від оперативності виявлення та ідентифікації космічних об’єктів (КО). Тому одним з пріоритетних напрямків розвитку космічної галузі держави є створення і функціонування СКАКО.
Якість функціонування СКАКО визначається здатністю виконувати завдання за призначенням із заданою точністю на певному часовому інтервалі. Основний вплив на якість системи надає: склад і розгалуженість засобів контролю космічного простору (ККП), величина зони контролю, повнота і час контролю, і особливо - оперативність виявлення і ідентифікації космічних об'єктів. Тому тема дисертаційної роботи актуальна.
При цьому під ідентифікацією розуміється – процес, що встановлює відповідність розпізнаваного космічного об'єкту своєму зразку (даним про цей об'єкт, наявним в центрі контролю і аналізу космічної обстановки).
У працях відомих учених і фахівців Александровського Н.М., Догамовського С.А., Краськевіча В.Е., Сильвестрова А.Н., Варфоломєєва В.А., Райбмана Н.С., Коллінза П.Л., Пердревілле Ф.А., Ределя В.І. і інших достатньо детально досліджені і вивчені питання ідентифікації КО на основі вимірювання поточних навігаційних параметрів, тобто координатним способом.
У роботах Белебського В.В., Багрова А.В., Смірнова М.А., Ардашова А.Ю., Дородніцина О.А., Рихлова Р.В. описані методи ідентифікації на основі оптичних спостережень.
Такий підхід до рішення задачі ідентифікації є традиційним і має на увазі наявність досить розгалуженої мережі вимірювальних засобів.
Проте системи радіолокації, здійснюють контроль космічного простору в певних фіксованих секторах, а використання оптичних засобів обмежено метеорологічними і астрономічними умовами спостереження. Це приводить до утворення неконтрольованих ділянок (так званих “дірок”) в зоні контролю і тривалих періодів неконтрольованого польоту КО, а, отже, знижує оперативність їх виявлення і ідентифікації.
Тому побудова системи контролю і аналізу космічної обстановки на основі традиційних методів ідентифікації в умовах існуючої високої щільності розподілу космічних об'єктів на навколоземних орбітах не дозволяє забезпечити ідентифікацію всіх об'єктів, що знаходяться в зоні видимості наземних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОД ІДЕНТИФІКАЦІЇ КОСМІЧНИХ ОБЄКТІВ ПО НЕКОНТРОЛЬОВАНОМУ ВИПРОМІНЮВАННЮ ДЛЯ НАВІГАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УПРАВЛІННЯ КОСМІЧНИМИ АПАРАТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок