Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІБЛІОТЕКА ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ У ЖИТОМИРІ (1900–1932): ПОХОДЖЕННЯ, СКЛАД, ДОЛЯ

БІБЛІОТЕКА ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ У ЖИТОМИРІ (1900–1932): ПОХОДЖЕННЯ, СКЛАД, ДОЛЯ

Назва:
БІБЛІОТЕКА ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ У ЖИТОМИРІ (1900–1932): ПОХОДЖЕННЯ, СКЛАД, ДОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
МІЩУК СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 026:069(09)(477.42)
БІБЛІОТЕКА ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ
У ЖИТОМИРІ (1900–1932): ПОХОДЖЕННЯ, СКЛАД, ДОЛЯ
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біографічних досліджень Національної бібліотеки України
імені В. І. Вернадського.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
ЧИШКО ВІТАЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ,
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського,
директор Інституту біографічних досліджень
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор
ГОРБИК ВЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
Інститут історії України НАН України,
заввідділом історико-краєзнавчих досліджень
кандидат історичних наук
БУЛАТОВА СВІТЛАНА ОЛЕГІВНА
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського,
с. н. с. відділу кодикології та кодикографії Інституту рукопису
Провідна установа: Львівська наукова бібліотека ім. В. Стефаника
НАН України, Відділ рідкісної книги, м. Львів
Захист відбудеться “6” березня 2003 р. о 14:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися у читальному залі літератури з бібліотекознавства у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського: Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий 6 лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток науки та духовної культури, які формують основи національно-державної ідентифікації народу України, на сьогодні багато в чому залежить від уваги держави до вивчення і збереження рукописних та книжкових пам’яток, особливо цінних видань і колекцій. Цьому сприяє концепція Державного реєстру національного культурного надбання України, а також – до реєстрації наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Такими були визначені “унікальні об’єкти, що не піддаються відтворенню, втрата або руйнування яких матимуть серйозні негативні наслідки для розвитку науки та суспільства”. До них було включено й унікальні книжкові колекції Реєстр передбачається створити згідно з розпорядженням Президента Украї-ни від 26.06.96 № 173 “Про наукові об’єкти, що становлять національне надбан-ня” та постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.97 № 174, що затвер-ди-ла По-ложення про порядок визначення наукових об’єктів, які становлять націо-нальне надбання..
Волинський краєзнавчий музей у Житомирі (далі ВКМ) Назва ВКМ має умовне значення. У різні роки Музей іменувався: Волинський центральний музей, Волинський державний науково-дослідний музей, Волинський краєзнавчий музей у Житомирі, нині Житомирський обласний краєзнавчий музей.2 був заснований у 1900 р. і лише за першої чверті ХХ ст. перетворився на одне з найцінніших не лише музейних, а й бібліотечних зібрань України. Однак його доля, як і доля багатьох місцевих бібліотечних зібрань України, що уособлювала історію розвитку одного з найвидатніших органічно складених центрів української культури, склалася трагічно. Після катастрофічних подій ХХ ст. – революцій, війн, ідеологічних репресій та недбалого ставлення до історичних цінностей минулого – вкрай цінні для історії української культури та духовності монастирські книжкові зібрання, колекції, приватні бібліотеки Волині, історично складені впродовж багатьох попередніх століть, зазнали руйнації або були розпорошені.
Музей у Житомирі був найзначнішим на Волині бібліотечним сховищем колекційних бібліотечних фондів. Він сформувався як науковий центр, де активно діяли наукові та краєзнавчі товариства, передусім, Волинське церковно-археологічне товариство і Товариство дослідників Волині тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: БІБЛІОТЕКА ВОЛИНСЬКОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ У ЖИТОМИРІ (1900–1932): ПОХОДЖЕННЯ, СКЛАД, ДОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок