Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях

Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях

Назва:
Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,04 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Одеський державний універсітет
ім. І.І. Мечникова
Морозов Юрій олександрович.
УДК 539.374
Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях
01.02.04 механіка деформівного твердого тіла.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному університеті.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, професор
Попов Генадій Якович
Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова,
завідувач кафедри методів математичної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Хай Мирослав Васильович,
Львівський державний університет
Львівська політехніка ,
завідувач кафеди опоруматеріалів
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Кривий Олександр Федорович
Одеська державна морська академія
Провідна установа: Дніпропетровський державний унверситет, кафедра
теоретичної та прикладної механіки ,
Міністерство освіті України, Дніпропетровськ
Захист відбудеться ____ _______1999 р. о_______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.05 при Одеському державному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 270026, м. Одеса, Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова (270026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий _____ ________1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Вітюк О.Н.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми Аналіз крихкого руйнування авіаційних, енергетичних будівельних та інших конструкцій, показує, що в переважній більшості випадків причиною їх було утворення тріщиноподібних дефектів у зонах концентрації напружень. Дедалі складніші умови експлуатації конструкцій і, передусім, динамічний характер впливу навантажень, створюють передумови для виникнення та розвитку тріщин.
Одним з головних завданнь, що постають під час створення сучасних машин і споруд, є забезпечення міцності, надійності і довговічності за наявності тріщин (бо якої б попередньої технологічної обробки не зазнавав матеріал, у ньому не обходиться без дефектів типу тріщин). Тож проектування конструкцій з огляду на наявність у них тріщин потребує критеріїв, якіб забезпечували граничну рівновагу тіла с тріщинами для заданого навантаження. Один з таких критеріїв, що грунтується на аналізі напружено-деформівного стану в околі верхівки тріщини та визначенні так званого коефіцієнта інтенсивності напружень (КІН), дає механіка руйнування. Проте визначення КІН потребує розвязання мішаних задач теорії пружності, які є дедалі складнішими, коли постає потреба розглядати просторові задачі теорії пружності. Ця проблема ще дужче ускладнюється, якщо доводиться розвязувати динамічні задачі. Беручи до уваги те, що в більшості випадків завантаження конструкцій має динамічний характер, у дисертаційній роботі зроблено спробу розвязати проблему відшукання КІН для просторових задач теорії пружності в динамічній постановці. Цє і визначає актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано на базі тематичних планів науково-дослідних робіт (НДР) 248-31, реєстраційний номер 0196U023205 Моделювання та забезпечення надійності і довговічності технологічних систем, Одеського державного політехнічного університету на 1997-1999 р.
Мета і задачі дослідження. Мєтою даної роботи є розвязання тривимірних динамічних задач теорії пружності для необмеженого пружного середовища і півпростору, що мають циліндричний дефект у вигляді тріщини, та розробити ефективний метод розвязання інтегральних рівнянь задач концентрації пружних напружень біля циліндричного дефекту (тріщини) і обчислення КІН.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому,що:
1.
Запропоновано новий підхід до дослідження тривимірних динамічних задач концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях, що базється на використанні розривних розвязків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: Динамічні задачі концентрації пружних напружень біля дефектів, що лежать на циліндричних поверхнях

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок