Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Збройнi Сили Украiни у полiтичнiй системi суспiльства: полiтологiчний аналiз морально-етичних основ вiйськового будiвництва

Збройнi Сили Украiни у полiтичнiй системi суспiльства: полiтологiчний аналiз морально-етичних основ вiйськового будiвництва

Назва:
Збройнi Сили Украiни у полiтичнiй системi суспiльства: полiтологiчний аналiз морально-етичних основ вiйськового будiвництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,94 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ НАУК УКРАIНИ
IНСТИТУТ ПОЛIТИЧНИХ I ЕТНОНАЦIОНАЛЬНИХ ДОСЛIДЖЕНЬ
УДК 355.13 (477)
КЛИМЕНКО Володимир Степанович
Збройнi Сили Украiни у полiтичнiй
системi суспiльства: полiтологiчний
аналiз морально-етичних основ
вiйськового будiвництва
23.00.02 - полiтичнi iнститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата полiтичних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень Національної Академії наук України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
РУДИЧ Фелікс Михайлович
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, завідувач відділу теоретичних та прикладних проблем політології
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
ГОЛОВАТИЙ Микола Федорович
заступник Міністра України у справах
сім’ї та молоді
кандидат політичних наук, доцент
СМОЛЯНЮК Володимир Федорович
докторант Академії Збройних Сил України
Провідна установа: Київський військовий гуманітарний інститут, кафедра філософії.
Захист відбудеться 12 січня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.181.01 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 252011, м.Київ, вул. Кутузова,8, кім. 202.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, (вул. Кутузова, 8, кім. 218).
Автореферат розіслано 14 листопада 1998 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Ю.А.Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Сучасний процес державотворення в Україні зумовив створення комплексної системи- політичної, економічної, соціальної, військової, яка забезпечує існування і подальший розвиток держави. Побудова такої комплексно-поєднаної системи має враховувати гармонійність її елементів, суспільну легітимність засад, які покладаються в основу. Сьогодні цей процес іде паралельно із пошуком чітко визначених світоглядних орієнтирів суспільного розвитку, підвищенням наукового інтересу до тих надбань людства, які мають загальноцивілізаційну цінність. Це свідчить, що Україна приєдналася до загальних демократичних процесів, які у кінці XX ст. набули поширення у багатьох регіонах світу, перш за все у європейських державах.
На цьому фоні проблема моральності функціонування складових механізму політичної системи держави, однією з яких є Збройні Сили, набуває не лише теоретичного, а і практичного значення.
При всій історичній суперечливості розвитку Україна успадкувала традиції європейського підходу до проблем моралі, етики, при якому особистість вважається вищою цінністю. Це стало вінцем пошуків кращих вітчизняних мислителів, ідеї яких знайшли свою підтримку у поглядах військових діячів, для яких характерним було особистісне піднесення, висока моральність, а не знеособлення збройних охоронців Батьківщини.
І нині, коли в Україні докорінно змінюється вся державно-правова структура, створюється та впроваджується нова система духовних цінностей, національно-державницька ідеологія, постає нагальне завдання формування духовного потенціалу нашого народу, в тому числі його невід’ємної складової - військовослужбовців Збройних Сил.
Між тим, військова специфіка висуває свої імперативні вимоги до морально-етичних засад, які впроваджуються у військове середовище, що зумовлено як політичною природою армії, так і особливими умовами її функціонування. Актуальним бачиться системний науковий підхід до дослідження проблеми морально-етичних основ армії, зміст яких визначається такими категоріями, як патріотизм, честь, обов’язок, справедливість, і які забезпечують її ефективне функціонування, як складової політичної системи держави.
Стан наукової розробки проблеми.
Проблематика дослідження морально-етичних засад функціонування військового організму держави з давніх часів знаходить відображення у суспільно-політичній думці. Класична філософсько-політологічна література, сучасні вітчизняні і зарубіжні дослідники в тій чи іншій мірі розглядали морально-етичні аспекти як невід’ємну складову, що характеризує загальний стан війська.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Збройнi Сили Украiни у полiтичнiй системi суспiльства: полiтологiчний аналiз морально-етичних основ вiйськового будiвництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок