Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,75 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
СЛЮСАРЕНКО Ніна Віталіївна
УДК 371.035,3-3
РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.02 – теорія та методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Херсонському державному педагогічному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Кузьменко Василь Васильович
Херсонський державний педагогічний університет,
доцент кафедри педагогіки та психології
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гуревич Роман Семенович
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, декан педагогічно-індустріального факультету
кандидат педагогічних наук
Тхоржевська Тетяна Віталіївна
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
доцент кафедри загальнотехнічних дисциплін
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки і методики трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист дисертації відбудеться "10" квітня 2001 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул.Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул.Пирогова, 9)
Автореферат розісланий "6" березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Р.О.Захарченко |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження
Сьогодні у суспільстві відбуваються глибокі та динамічні зміни, які спричиняють зростання соціальної ролі особистості. У концепції виховання творчої особистості підкреслюється, що “саме творча, естетично багата особистість у змозі розв’язувати як щоденні виробничі, так і масштабні завдання, які забезпечуватимуть не просто виживання, а прогрес нації, здатної займати в співдружності народів достойне місце, створити кожному своєму громадянинові повноцінне економічне і культурне життя” Моляко В.А. Концепция воспитания творческой личности// Рад.школа. –1991. – №5. –С.47-51.. Тому перед системою освіти постає завдання: виховання творчої особистості, риси якої повинні формуватися ще в дитячі роки. Внаслідок цього зростають вимоги до удосконалення навчально-виховного процесу загальноосвітньої школи на основі впровадження інноваційних технологій, досягнень педагогічної науки та передового досвіду.
Державна національна програма “Освіта” (“Україна XXІ століття”) наголошує, що “головною метою загальноосвітніх навчальних закладів є розвиток і формування соціально зрілої, працелюбної, творчої особистості громадянина України, здатного до свідомого суспільного вибору та збагачення на цій основі інтелектуального, культурного і економічного потенціалу народу.”
З програми випливає, що у навчально-виховному процесі школи слід надавати перевагу гуманістичному вихованню, враховуючи при цьому вікові особливості дітей. Процес виховання необхідно будувати на тісному взаємозв’язку знань і почуттів учнів, що зумовлює їх поведінку. Отже, виникає потреба впровадження в школі технологій активного навчання, що надають можливості для розвитку творчих здібностей учнів на основі інтересу до знань, удосконалення культури мислення, вироблення умінь самостійно орієнтуватися у суспільстві.
На сучасному етапі розвитку педагогічної теорії та практики особливої уваги набувають проблеми удосконалення методів навчання як шляхом поновлення методичних надбань новими методами та прийомами навчання, так і за рахунок модернізації традиційних методів.
Завдання вчителя полягає у розвитку творчого потенціалу учнів на кожному уроці. Вчитель повинен сприяти пробудженню інтересу до пізнання, розвивати вміння та навички самостійно працювати, творчо ставитися до виконання завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗВИТОК ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ 5-9 КЛАСІВ НА УРОКАХ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ ЗАСОБАМИ ІГРОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок