Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,41 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОБКО ВІКТОРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК-330.123.6:303.725.37
ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
 
08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор Мандибура Віктор Омелянович, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Бажал Юрій Миколайович, Національний університет “
Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедри економічної теорії
кандидат економічних наук, Добровольська Ангеліна Борисівна, Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, старший науковий співробітник
Захист відбудеться 30 листопада 2007 р. о 16.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 90А, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 56, кімната 12.
Автореферат розісланий “__” _______ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л. Осецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Формування нової економічної парадигми розвитку світового суспільства базується на закономірності зростаючого використання інформаційного ресурсу як домінуючої складової економічної діяльності, що зумовлює бурхливий розвиток міжнародної сфери обміну інформацією – глобального інформаційного ринку.
Завдяки інформаційній революції формується нова світова економіка, де державні кордони нестримно розмиваються, а конкуренція національних техніко-економічних потенціалів різко загострюється. Сучасні системи телекомунікацій дають змогу одержувати необхідну інформацію з будь-якої відстані в режимі реального часу і швидко приймати рішення, значною мірою полегшують організацію міжнародного інвестування, прискорюють рух капіталів, кооперування виробництва і маркетингу, сприяють оптимальній адаптації макроекономічної політики різних держав на рівні урядів і центральних банків.
Поява поняття “інформаційна індустрія” пов'язана з поширенням концепції постіндустріального суспільства, з якої випливає, що основні ресурси розвинених країн сьогодні залучені до інформаційного сектора економіки. Інформаційні послуги та інформація стають одним із найважливіших продуктів суспільного виробництва, а сучасна економіка стає інформаційною.
Економісти розглядають інформацію як один із видів ресурсів, який використовується людиною в трудовій діяльності та побуті. Як ресурс, інформація має всі властивості товару: її можна генерувати, обробляти, зберігати, продавати, купувати тощо. Інформаційний ресурс — це особливий вид ресурсу, що ґрунтується на ідеях і знаннях, накопичених в результаті наукової та практичної діяльності людей, поданий у формі, придатній для накопичення, реалізації та відтворення.
Разом з тим, в умовах інформаційного інтегрування світу складаються передумови для глобалізації таких процесів, що дотепер залишалися локальними за своєю природою. В умовах системної трансформації економіки на ринкових засадах Україна одержує доступ до світової системи знань і можливість підвищити якість національного людського капіталу, що у свою чергу дозволяє здійснити технологічний прорив і забезпечити конкурентну спроможність вітчизняній економіці.
Все це вимагає наукових досліджень закономірностей і сучасних тенденцій розвитку ринку інформаційних послуг, пошуку оптимальних моделей його функціонування та ефективних механізмів забезпечення.
Стан наукової розробки проблеми. У світовій економічній теорії дослідження проблем розвитку інформаційної сфери та її структури знайшли відображення у працях Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок