Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ У ВИРОБНИЦТВІ МОЛОКА

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ У ВИРОБНИЦТВІ МОЛОКА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ У ВИРОБНИЦТВІ МОЛОКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШУЛЬГА ЛЮДМИЛА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.43:631.152:636.2
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ У ВИРОБНИЦТВІ МОЛОКА
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Перебийніс Василь Іванович,
Полтавський університет споживчої кооперації України, завідувач кафедри загальноекономічних дисциплін
кандидат економічних наук
Масюк Юлія Володимирівна,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
старший викладач кафедри обліку і аудиту
Провідна установа: | Харківський національний аграрний університет
ім. В.В. Докучаєва Міністерства аграрної політики України, кафедра виробничого менеджменту і агробізнесу, м. Харків
Захист відбудеться 25 квітня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Воро-шилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ,
вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 17 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Миронова Р. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробничо-комерційна діяльність підприємств характеризується процесом трансформації різноманітних енергетичних потоків у створенні матеріальних цінностей оптимізованої кількості та якості, оскільки нарощування виробництва продукції нерозривно пов’язане з перманентним збільшенням витрат енергії. Об’єктивність таких трансформацій – від намагання збільшити виробництво продукції за будь-яку ціну до виявлення шляхів його економіко-енергетичної оптимізації – призвела, що ресурсоенергетичні чинники стали визначальними в сучасних умовах господарювання.
Проблема енергоспоживання в сільському господарстві України та висока енергоємність його продукції пов’язані не лише з порівняно низьким техніко-технологічним рівнем виробництва, але й з усією соціально-економічною організацією використання енергії.
Сучасний етап розвитку системи аграрного виробництва України вимагає оцінки ефективності споживання різноманітних та різновимірних ресурсів, за-діяних у виробництві продукції, що здатна охарактеризувати доцільність споживання ресурсів. Ефективність виробництва значною мірою визначається критеріями зростання обсягів виробництва та окупністю ресурсів. Обмеженість і висока вартість ресурсів потребує дослідження їх використання з метою отримання максимальної кількості продукції за мінімальних витрат енергії. Ці питання в АПК залишаються не повністю вирішеними, через особливості його розвитку.
Важливою умовою раціонального енергоспоживання в АПК є оптимальне поєднання галузей рослинництва і тваринництва, пов'язане з тим, що тварин-ництво впливає на ефективність енергоспоживання через взаємовикористання продукції обома галузями. У зв'язку з цим рівень розвитку тваринництва безпосередньо впливає на ефективність енергоспоживання: чим з меншими витратами кормів виробляється продукція тваринництва, тим більше зберігається природних ресурсів, зокрема сільськогосподарських угідь, так як підвищення ефективності виробництва тваринницької продукції значною мірою залежить від рівня збалансованості, пропорційності тваринництва й кормовиробництва. При цьому енергетична та вартісна оцінки є об’єктивною основою створення кон-цепції розвитку АПК в цілому.
Теоретичним та практичним аспектам енергоощадження в АПК присвячені праці таких вітчизняних і зарубіжних вчених-аграрників: Азізова О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ У ВИРОБНИЦТВІ МОЛОКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок