Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> православ’я в його інституційному розвитку: історіософський аналіз

православ’я в його інституційному розвитку: історіософський аналіз

Назва:
православ’я в його інституційному розвитку: історіософський аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,92 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
Національної Академії наук України
УДК - 21:23/28:26
Саган Олександр Назарович
православ’я в його інституційному
розвитку: історіософський аналіз
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі філософії релігії Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Науковий консультант:
доктор філософських наук, професор
КОЛОДНИЙ Анатолій Миколайович,
заступник директора – керівник Відділення
релігієзнавства Інституту філософії імені
Г.С.Сковороди НАН України
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
БОнДАРЕНКО Віктор Дмитрович,
Голова Державного Комітету України
у справах релігій.
доктор філософських наук, професор
Гордієнко Микола Семенович,
професор Російського державного педагогічного
університету імені О.І.Герцена.
доктор філософських наук, професор
Кралюк Петро Михайлович,
завідуючий кафедрою релігієзнавства
Національного університету “Острозька Академія”
Провідна установа –
Львівський національний університет імені Івана Франка,
кафедра теорії та історії культури.
Захист відбудеться 28 січня 2005 р. о 1400 год. на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д 26.161.03 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України за адресою: 01001, м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.
Автореферат розісланий 27 грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук О.В.Бучма


загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Особливістю православ‘я як конфесії є те, що воно, починаючи з XІV-XV століть розвивалося не як вселенське явище, а скоріше як федерація православних Церков, що знаходилися у конкурентних, а то й антагоністичних відносинах між собою. Тому дослідження розвитку конфесії саме в контексті історії її Церков є важливим із погляду визначення перспективи можливого постання православ‘я як вселенського явища.
Найбільшою і домінуючою Церквою в православ‘ї є Російська, яка вже протягом століть прагне перебрати на себе роль вселенської інституції й потіснити при цьому Константинопольський патріархат. Останній, при підтримці певних світових політичних структур, прагне всіляко протидіяти цим устремлінням Російського Православ‘я, йдучи на екуменічне спілкування навіть із Римо-Католицькою Церквою, чого не було раніше. Ці процеси відбуваються на фоні розпаду політичних імперій, що, у свою чергу, активізувало процеси розпаду функціонуючих на їх теренах і підтримуваних владою "православних імперій" – Російської й Сербської. В останні 10-15 років постало цілий ряд православних спільнот, які не визнають наявного історичного досвіду появи православних церковних інституцій і свого входження в ці церковні імперії. Суперечки між невизнаними та так званими диптихіальними православними Церквами нині вже вийшли за конфесійні межі – до їх вирішення активно залучаються політичні та економічні важелі. Усе це актуалізувало вивчення православ‘я як конфесії у його історії та сьогоденні.
Особливістю функціонування православ‘я є те, що тенденція утримати у своєму силовому полі максимальну кількість інституційних складових та вірних у його Церков, особливо багатоетнічних, не зникла. Проте відмінність духовно-культурного розвитку народів створює об’єктивні умови для активізації відцентрових процесів у діяльності його національно-церковних інституцій. В цій конфесії відбуваються надто суперечливі процеси. З одного боку, з’являються нові православні Церкви, в основі виокремлення яких лежить національний чинник (Японська, Китайська, Македонська, Чорногорська, УАПЦ, УПЦ КП та інші). З іншого ж, відбувається розпад православ‘я як національно організованих спільнот і творення його позанаціональних Церков (Американська, митрополії Російської ПЦ Закордонної та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: православ’я в його інституційному розвитку: історіософський аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок