Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ТА МАСОПЕРЕДАЧІ НА КЛАПАННІЙ ТАРІЛЦІ ЗІ СФЕРИЧНИМИ КЛАПАНАМИ

ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ТА МАСОПЕРЕДАЧІ НА КЛАПАННІЙ ТАРІЛЦІ ЗІ СФЕРИЧНИМИ КЛАПАНАМИ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ТА МАСОПЕРЕДАЧІ НА КЛАПАННІЙ ТАРІЛЦІ ЗІ СФЕРИЧНИМИ КЛАПАНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,70 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
васькін РОМАН анатолійович
УДК 66.048.37
ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ТА МАСОПЕРЕДАЧІ НА КЛАПАННІЙ ТАРІЛЦІ ЗІ СФЕРИЧНИМИ КЛАПАНАМИ
05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної екології Сумського державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Пляцук Леонід Дмитрович, Сумський державний університет, завідувач кафедри прикладної екології.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Семенишин Євген Михайлович, Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри хімічної інженерії та промислової екології;
доктор технічних наук, професор Півень Олександр Наумович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри машин та апаратів хімічних і нафтохімічних виробництв.
Провідна установа – Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків.
Захист дисертації відбудеться “ 31 ” березня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.051.03 при Сумському державному університеті за адресою: 40007, Україна, м. Суми, вул. Римського - Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Сумського державного університету (40007, Україна, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розіслано “28” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.М. Савченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення якості одержуваних фракцій і збільшення потужностей одиничних установок викликають необхідність створення високопродуктивних і високоефективних контактних пристроїв для тарілчастих масообмінних апаратів.
Одним з методів підвищення ефективності колонного обладнання є конструктивний, який полягає в створенні контактних пристроїв, що дозволяють проводити тепло- і масообмін в інтенсивному режимі.
В даний час у хімічній і нафтопереробній промисловості широко використовуються колонні апарати з клапанними тарілками з перехресною течією фаз. Основна перевага цих тарілок полягає в забезпеченні стабільних гідродинамічних і масообмінних характеристик за рахунок саморегулювання вільного перетину для проходу газу (пари) при зміні його швидкості в апараті.
Клапанні тарілки, як показали дослідження їх масообмінних характеристик, можуть застосовуватися у процесах, де дифузійний опір зосереджено у газовій фазі, так і в процесах, де домінує опір у рідкій фазі.
Клапанні тарілки забезпечують ефективну роботу обладнання при зміні навантаження за фазами і мають високу продуктивність. Але вони не позбавлені деяких істотних недоліків, таких як обмежений діапазон саморегулювання і можливе заклинювання і перекос клапанів. Це обумовлює актуальність подальшого удосконалення конструкції та досліджень клапанних тарілок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно з напрямком науково-технічної програми Міністерства освіти і науки України “Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі” та у відповідності з науковим напрямком роботи Сумського державного університету і кафедри прикладної екології “Екологічні проблеми хімічної технології, розробка прогресивних технологій та обладнання для хімічних виробництв”.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є вивчення процесу масопередачі на клапанних тарілках і розробка нової високоефективної клапанної тарілки.
Для досягнення мети були вирішені наступні задачі:
- вивчення впливу режимних та конструктивних параметрів на гідродинамічні характеристики клапанних тарілок зі сферичними клапанами;
- розробка методики гідродинамічного розрахунку клапанної тарілки зі сферичними клапанами;
- дослідження провалу рідини і розрахунок граничних швидкостей газу в отворах тарілки для діапазону саморегулювання;
- дослідження процесу масопереносу в рідкій та газовій фазі;
- розробка інженерної методики розрахунку клапанної тарілки зі сферичними клапанами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ГІДРОДИНАМІКИ ТА МАСОПЕРЕДАЧІ НА КЛАПАННІЙ ТАРІЛЦІ ЗІ СФЕРИЧНИМИ КЛАПАНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок