Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗНІМНОЇ ТА НЕЗНІМНОЇ ОРТОДОНТИЧНОЇ АПАРАТУРИ НА ГІГІЄНУ ПОРОЖНИНИ РОТА ТА СТАН ТКАНИН ПАРОДОНТА У ДІТЕЙ

ВПЛИВ ЗНІМНОЇ ТА НЕЗНІМНОЇ ОРТОДОНТИЧНОЇ АПАРАТУРИ НА ГІГІЄНУ ПОРОЖНИНИ РОТА ТА СТАН ТКАНИН ПАРОДОНТА У ДІТЕЙ

Назва:
ВПЛИВ ЗНІМНОЇ ТА НЕЗНІМНОЇ ОРТОДОНТИЧНОЇ АПАРАТУРИ НА ГІГІЄНУ ПОРОЖНИНИ РОТА ТА СТАН ТКАНИН ПАРОДОНТА У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
РЕПУЖИНСЬКИЙ ЙОСИП МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616.314-089.23.004.14-08
ВПЛИВ ЗНІМНОЇ ТА НЕЗНІМНОЇ
ОРТОДОНТИЧНОЇ АПАРАТУРИ
НА ГІГІЄНУ ПОРОЖНИНИ РОТА ТА
СТАН ТКАНИН ПАРОДОНТА У ДІТЕЙ
14.01.22 – стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті стоматології Академії медичних наук України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Покровський Марко Михайлович,
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, професор кафедри стоматології дитячого віку і
ортодонтії
Офіційні опоненти:
-
доктор медичних наук, професор Зубкова Людмила Петрівна,
Український НД Інститут медичної реабілітації та курортології
старший науковий співробітник відділу координації і перспектив розвитку медичної реабілітації
-
доктор медичних наук, професор Дичко Євген Никифорович,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
завідувач кафедри дитячої стоматології та стоматології інтернів
 
Провідна установа:
-
Українська медична стоматологічна академія МОЗ України
(м. Полтава), кафедра пропедевтики ортопедичної стоматології та
ортодонтії
Захист відбудеться "27" січня 2003 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стоматології АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий "19" грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чумакова Ю.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки у дітей і підлітків в Україні відзначається ріст як захворювань пародонта (Данилевський М.Ф., Вишняк Г.Н., Політун А.М., 1991; Косенко К.М., 1994; Дичко Є.Н., Титаренко Є.В., 1996; Хоменко Л.О., 1998; Дєньга О.В., 1998; Смоляр Н.І., Гірчак Г.В., 2000; Борисенко А.В., Леснухіна Г.Л., 2000), так і зубо-щелепних аномалій (Фліс П.С., Дорошенко С.І., 1998; Зубкова Л.П., 2000; Куроєдова В.Д., 2000). Це свідчить, про зниження у них рівня неспецифічної резистентності, обумовленого, в першу чергу, погіршенням екологічних і соціальних умов життя (Дєньга О.В., 2001). З іншого боку, ортодонтична апаратура, яка використовується для лікування зубо-щелепних аномалій (ЗЩА), справляє негативний вплив на тканини пародонта і стан гігієни порожнини рота у дітей. Вона викликає нефізіологічні механічні навантаження на пародонт, болючі відчуття, травмування слизової оболонки порожнини рота, а також ускладнює гігієнічний догляд за порожниною рота. Саме ортодонтичне лікування являє собою тривалий багатоплановий подразник, наслідки якого для тканин пародонта залежать від здатності дитини справитися з ним, а це залежить від рівня неспецифічної резистентності організму й адаптаційних реакцій, у тому числі і в порожнині рота (Мащенко І.С., 1996; Біденко Н.В., 1997; Дєньга О.В., 2000).
Слід зауважити, що у доступній літературі відомостей про вплив знімних і незнімних ортодонтичних апаратів на стоматологічний статус дітей і підлітків у залежності від стану резистентності організму та порожнини рота не достатньо. Тому результати таких досліджень дозволять сформу-лю-вати ефективні рекомендації щодо проведення самого лікування в кожному конкретному випадку, точніше спрогнозувати його результати. Враховуючи сказане, тема дисертаційної роботи є актуальною для стоматології дитячого віку та ортодонтії.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію вико-нано відповідно до плану науково-дослідних робіт Інституту стоматології АМН України:
-
"Епідеміологія природженої та надбаної стоматологічної патології серед населення України, визначення регіональних тенденцій розвитку захворюваності та шляхів її профілактики". Шифр УН 30.01.0030.95; № ДР U001805; інв. № 0299U004326.
-
"Дослідження в експерименті та клініці ефективності нових лікувально-профілактичних засобів та матеріалів, розробка принципів їх застосування для профілактики стоматологічних захворювань у дітей".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗНІМНОЇ ТА НЕЗНІМНОЇ ОРТОДОНТИЧНОЇ АПАРАТУРИ НА ГІГІЄНУ ПОРОЖНИНИ РОТА ТА СТАН ТКАНИН ПАРОДОНТА У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок