Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Трансформаційні та модернізаційні аспекти політичної системи сучасної України: політологічний аналіз

Трансформаційні та модернізаційні аспекти політичної системи сучасної України: політологічний аналіз

Назва:
Трансформаційні та модернізаційні аспекти політичної системи сучасної України: політологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,42 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Категоренко Олександр Іванович
УДК 321.02:001.8 (477)
 
Трансформаційні та модернізаційні аспекти політичної системи сучасної України: політологічний аналіз
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теоретичних і прикладних проблем політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України
Михальченко Микола Іванович,
головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Пойченко Анатолій Михайлович,
Одеський регіональний Інститут державного управління
Національної Академії державного управління при Президентові України,
директор - проректор
 
кандидат політичних наук, доцент
Ільчук Леонід Іванович,
Центр перспективних соціальних досліджень Мінпраці України та
НАН України
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет,
кафедра політології
Захист відбудеться “15 червня 2004 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181. 01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою 01011, м. Київ, вул. Кутузова, 8, зал засідань вченої ради ( кім. 202 ).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України ( м. Київ, вул. Кутузова, 8,кім.218 ).
Автореферат розісланий “06” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Левенець Ю. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема реформування політичної системи українського суспільства впродовж останніх років стала пріоритетним напрямком діяльності як органів влади, так і громадсько-політичних об`єднань. Йдеться про удосконалення відносин на рівні законодавчої, виконавчої та судової гілок влади у напрямку зміцнення демократичних засад їх функціонування та розвитку. Ключовим моментом політичної реформи став перехід від компілятивних систем і органів влади перших років незалежності до систем і органів демократичної, соціально-правової держави, перерозподіл повноважень між парламентом, президентом та урядом, а також налагодження цивілізованої взаємодії між державою і громадянським суспільством. Такий новий підхід до влади в Україні взагалі, перерозподіл її функцій і повноважень передбачає внесення істотних змін до Основного закону держави – Конституції.
За змістом, здійснювана політична реформа за намірами частини політичних сил означає пошук оптимальних форм поєднання президентської і парламентсько-президентської форми правління, що передбачає, з одного боку, додаткові повноваження для парламенту ( зокрема, для такого парламентського інституту як “парламентська більшість” ), а з іншого - формально існуючих, але реально поки що слабких і маловпливових інститутів, якими на сьогодні залишаються політичні партії та громадські організації і рухи. За умов здійснення узгодженого варіанту політичної реформи їм відводиться провідна роль як у формуванні парламенту, так і уряду та органів місцевого самоврядування. В той же час, варто врахувати позицію політичних сил, які прагнуть посилення президентських повноважень або переходу до парламентської республіки.
Проте, як показала практика обговорення проектів реформ спочатку суспільством, а потім і на рівні парламенту, запропоновані моделі реформування влади викликали неоднозначну оцінку деяких пропозицій. Це означає, що успішне проведення політичної реформи як максимум потребує громадського консенсусу, а як мінімум - пошуку політичного компромісу між владою і опозицією. Звідси випливає висновок щодо реформи влади не як короткочасної дії, пов’язаної із текстуальними змінами до конституції, а як складного, конфлікторозв’язуючого і поетапного процесу політичних компромісів, узгоджених позицій з принципових питань структурних та інституційних змін і механізмів їх реалізації на практиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Трансформаційні та модернізаційні аспекти політичної системи сучасної України: політологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок