Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА СИСТЕМИ ЦИФРОВОГО НЕРУЙНІВНОГО ВІДТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ З РАРИТЕТНИХ НОСІЇВ

ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА СИСТЕМИ ЦИФРОВОГО НЕРУЙНІВНОГО ВІДТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ З РАРИТЕТНИХ НОСІЇВ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА СИСТЕМИ ЦИФРОВОГО НЕРУЙНІВНОГО ВІДТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ З РАРИТЕТНИХ НОСІЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ ІМ. Г.Є. ПУХОВА
Косяк Ігор Васильович
УДК 681.841: 681.846
ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА СИСТЕМИ
ЦИФРОВОГО НЕРУЙНІВНОГО ВІДТВОРЕННЯ
ІНФОРМАЦІЇ З РАРИТЕТНИХ НОСІЇВ
05.13.06 - автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем реєстрації інформації НАН України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, с.н.с. Крючин Андрій Андрійович,
заст. директора Інституту проблем реєстрації інформації НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, с.н.с. Годлевський Віталій Станіславович, провідний науковий співробітник Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України,
доктор технічних наук, доцент Рибальський Олег Володимирович, доцент кафедри інформаційних технологій Київського національного університету внутрішніх справ.
Провідна установа:
Державний НДІ інформаційної інфраструктури Держкомзв’язку та інформатизації України та НАН України, відділ інформаційних технологій і систем, м. Львів.
Захист відбудеться " 8 " червня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий " 3 " травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.185.01, к.т.н. Семагіна Е.П.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наприкінці ХІХ і початку ХХ сторіччя тривалий період часу (понад 50 років) фонографічні циліндри Едісона були єдиним носієм для збереження аудіоінформації. Зроблені на них записи мають величезну історичну й культурну цінність. Відтворити записи з використанням оригінальних фонографів (унаслідок деформації й пошкодження поверхні циліндрів за тривалий час зберігання) не є можливим. Спроби виконати перезапис аудіоінформації на такому обладнанні призводять до втрати раритетних записів. Останнім часом у світі зріс інтерес до колекцій воскових фонографічних циліндрів (валиків), що були забуті або занедбані. Учені США, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Японії й інших розвинутих країн вже досить довго працюють над проблемою відтворення звуку з циліндрів Едісона, перезаписом його на сучасні носії інформації.
Перезапис на сучасні цифрові носії інформації вважається головним способом збереження раритетних записів та введення їх до наукового обігу. Виконується декілька міжнародних проектів по збереженню аудіоспадщини людства, найбільшим з яких є проект “Пам’ять світу” (виконується під егідою ЮНЕСКО).
Порівняно із сучасними носіями інформації, записи на фоноциліндрах характеризуються високим рівнем шумів, який пов’язаний з механічним пошкодженням поверхні циліндрів, налипанням пилу, руйнуванням поверхні воскових циліндрів мікроорганізмами, багаторазовими відтвореннями звуку методами, що пов’язані з великим тиском на поверхню циліндра. В технології запису інформації на фоноциліндри існує протиріччя: для здійснення запису аудіосигналів матеріал носія повинен легко деформуватися під дією голки звукозаписуючого пристрою, а для забезпечення багаторазових відтворень і тривалого зберігання він повинен бути твердим. Вирішити цю проблему механічного запису звуку не вдалося і зараз. Дослідники різних країн спрямовують зусилля на те, щоб відтворити аудіосигнал з фоноциліндрів без руйнування записів із максимально досяжною якістю.
Сьогодні для виконання робіт по перезапису фонографічних циліндрів використовується електромеханічний спосіб відтворення звуку. Основним недоліком цього способу є наявність контакту голки з м’якою поверхнею циліндра при швидкості обертання 160 об/хв. У результаті істотне динамічне навантаження на поверхню циліндра може призвести до деформації профілю звукової доріжки чи руйнуванню її взагалі, що в свою чергу спричиняє спотворення відтвореного звуку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ І РОЗРОБКА СИСТЕМИ ЦИФРОВОГО НЕРУЙНІВНОГО ВІДТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ З РАРИТЕТНИХ НОСІЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок