Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД КЛАСТЕРНИХ РОЗКЛАДІВ ПРЕДСТАВЛЕННЯ РОЗВ’ЯЗКІВ РІВНЯНЬ БОГОЛЮБОВА ДЕЯКИХ БАГАТОЧАСТИНКОВИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ

МЕТОД КЛАСТЕРНИХ РОЗКЛАДІВ ПРЕДСТАВЛЕННЯ РОЗВ’ЯЗКІВ РІВНЯНЬ БОГОЛЮБОВА ДЕЯКИХ БАГАТОЧАСТИНКОВИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
МЕТОД КЛАСТЕРНИХ РОЗКЛАДІВ ПРЕДСТАВЛЕННЯ РОЗВ’ЯЗКІВ РІВНЯНЬ БОГОЛЮБОВА ДЕЯКИХ БАГАТОЧАСТИНКОВИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,66 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МАТЕМАТИКИ
ГУБАЛЬ Галина Миколаївна
УДК 517.9+531.19
МЕТОД КЛАСТЕРНИХ РОЗКЛАДІВ ПРЕДСТАВЛЕННЯ РОЗВ’ЯЗКІВ РІВНЯНЬ БОГОЛЮБОВА ДЕЯКИХ БАГАТОЧАСТИНКОВИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ
01. 01. 03 – математична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі диференціальних рівнянь та математичної фізики
Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: | кандидат фізико-математичних наук, доцент
СТАШЕНКО Михайло Олександрович,
Волинський інститут економіки та менеджменту,
ректор.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
ГЕРАСИМЕНКО Віктор Іванович,
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу диференціальних рівнянь з частинними похідними;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
СОБЧУК Валентин Володимирович,
Волинський державний університет ім. Лесі Українки,
доцент кафедри прикладної математики.
Провідна установа: | Інститут теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться " 19 " червня   2007 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.206.01 Інституту математики НАН України за адресою: 01601, м. Київ-4, вул. Терещенківська, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту математики НАН України (01601, м. Київ, вул. Терещенківська, 3).
Автореферат розісланий " 11 " травня   2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
| РОМАНЮК А. С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для математичного моделювання реальних процесів при дослідженнях надзвичайно різноманітного і складного Всесвіту, що включає в себе гази, рідини, тверді тіла та біологічні організми різних степенів розвитку і складу, тобто макроскопічні об’єкти – об’єкти великих порівняно з атомними розмірів і утворені величезним числом молекул, використовуються математичні методи в статистичній фізиці, де особливо важливе значення має ланцюжок рівнянь Боголюбова (ієрархія ББГКІ) – нескінченна система інтегро-диференціальних рівнянь.
Отже, основним об’єктом вивчення сучасної математичної статистичної фізики є багаточастинкові динамічні системи. Такі динамічні системи дозволяють адекватно описувати колективні (термодинамічні) властивості реальних систем частинок, наприклад, газів, рідин, плазми.
Всі можливі стани систем частинок повністю описуються нескінченною послідовністю частинкових функцій розподілу, що задовольняють ланцюжок рівнянь Боголюбова.
Еволюція стану нескінченночастинкових систем визначається рівняннями Боголюбова Cercignani C., Gerasimenko V. I., Petrina D. Ya. Many-particle dynamics and kinetic equations. – Dordrecht: Kluwer Acad. Publ., 1997. – viii, 244 pp..
Рівняння Боголюбова визначають рівноважні і нерівноважні стани систем частинок через стаціонарні і нестаціонарні розв’язки.
У сучасній науці спостерігається підвищений інтерес до застосування рівнянь Боголюбова для досліджень не тільки в математичній та теоретичній фізиці, але і в хімії, біології, метеорології тощо для вирішення багатьох ще не розв’язаних проблем. У літературі багато розглядається про симетричні багаточастинкові системи, а несиметричні багаточастинкові системи є мало вивченими, і тому представляється актуальним та важливим їх дослідження.
Цим і обґрунтовується виконання подальших досліджень за тематикою, до якої відноситься пропонована дисертаційна робота.
Таким чином, дана дисертаційна робота присвячена застосуванню методу кластерних розкладів як розвитку функціонально-аналітичних методів дослідження рівнянь Боголюбова для несиметричних багаточастинкових динамічних систем, розроблених Київською школою математичної фізики, є актуальною та важливою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота частково виконана в рам-ках INTAS проек-ту № 001-15 (2002-2004) „Диференціальні рівняння в частинних похідних, що моделюють напівпровідники”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОД КЛАСТЕРНИХ РОЗКЛАДІВ ПРЕДСТАВЛЕННЯ РОЗВ’ЯЗКІВ РІВНЯНЬ БОГОЛЮБОВА ДЕЯКИХ БАГАТОЧАСТИНКОВИХ ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок