Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
при МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
СТЕФАНЮК ІГОР БОГДАНОВИЧ
УДК 336.12
ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ
ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
08.04.01. – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
 
Науковий керівник: доктор економічних наук, заслужений
економіст України
Кравченко Василь Іванович,
Науково-дослідний фінансовий інститут
при Міністерстві фінансів України,
перший заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний
університет Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри фінансів.
кандидат економічних наук
Мельничук Віталій Григорович,
Рахункова палата, заступник голови.
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ фінансово-кредитного регулювання
Захист відбудеться 12 вересня 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.853.01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар. Дружби народів, 28.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розіслано 6 серпня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент І.І. Гейдор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Побудова соціально орієнтованої ринкової економіки з різними формами власності передбачає, що держава забезпечує відповідну організацію і дисципліну в діях суб'єктів ринку з метою досягнення збалансованості, пропорційності й оптимальності економічних процесів. Формування такої системи господарювання, як показує досвід економічно розвинутих країн світу, потребує становлення нової системи державного регулювання економіки, провідне місце в якій займає державний фінансовий контроль підприємницької діяльності.
На практиці в Україні має місце певна недооцінка ролі такого контролю. Внаслідок цього в економіці держави як на макро-, так і на мікрорівні протягом останнього десятиліття ХХ ст. нагромадилося чимало питань, на які не дано відповіді: не вдалося знайти збалансованої моделі сталого економічного розвитку, не відпрацьовано механізми взаємодії ринку та держави, не розв'язано проблеми платіжної кризи, більшість суб'єктів підприємницької діяльності функціонує неефективно, їх фінансово-економічний стан є нестабільним, що негативно впливає на всю соціально-економічну ситуацію в країні. Держава своєчасно не реагує на негативні явища в економічній сфері, що створює політичне напруження в суспільстві.
На фоні збільшення внутрішнього та зовнішнього боргу зростала кількість збиткових підприємств, через що зменшувався прибуток, збільшувалася дефіцитність бюджетів, зберігалася тенденція до зниження реальної заробітної плати та пенсій. Поглиблювалася тінізація економіки. У наступні роки ця ситуація суттєво не змінилася. І це – за наявності в державі більше десятка органів державного фінансового контролю зі штатом понад 100 тис. державних службовців, які покликані забезпечувати законність і ефективність використання державних коштів, майна і господарювання в цілому.
Ці проблеми соціально-економічного розвитку країни пов'язані не тільки з недооцінкою ролі і значення державного фінансового контролю підприємницької діяльності, а й з тим, що система такого контролю в Україні знаходиться на стадії становлення. В практичній діяльності органів державного фінансового контролю зберігаються старі підходи, які були властиві органам державного фінансового контролю командно-адміністративної системи. Процес переходу від системи державного фінансового контролю господарської діяльності до системи державного фінансового контролю підприємницької діяльності в Україні значно затягнувся.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНИЙ ФІНАНСОВИЙ КОНТРОЛЬ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок