Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОСТИЧНЕ ДИФЕРЕНЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ ПРИ АРТЕРІАЛЬНИХ ГІПЕРТЕНЗІЯХ РІЗНОГО ГЕНЕЗУ

ПРОГНОСТИЧНЕ ДИФЕРЕНЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ ПРИ АРТЕРІАЛЬНИХ ГІПЕРТЕНЗІЯХ РІЗНОГО ГЕНЕЗУ

Назва:
ПРОГНОСТИЧНЕ ДИФЕРЕНЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ ПРИ АРТЕРІАЛЬНИХ ГІПЕРТЕНЗІЯХ РІЗНОГО ГЕНЕЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Максим’юк Лідія Георгіївна
УДК 616.127-005.8:616.153
ПРОГНОСТИЧНЕ ДИФЕРЕНЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ ПРИ АРТЕРІАЛЬНИХ ГІПЕРТЕНЗІЯХ РІЗНОГО ГЕНЕЗУ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Івано-Франківськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії, МОЗ України,
м. Чернівці
Науковий керівник:
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор
Тащук Віктор Корнійович,
Буковинська державна медична академія, МОЗ України,
кафедра кардіології та функціональної діагностики,
завідувач кафедри
доктор медичних наук, професор
ВАКАЛЮК Ігор Петрович,
Івано-Франківська державна медична академія, МОЗ України,
кафедра госпітальної терапії №1,
професор кафедри
доктор медичних наук, професор
ДЕНИСЮК Віталій Іванович,
Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова, МОЗ України,
кафедра госпітальної терапії №2,
завідувач кафедри
Провідна установа: | Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
кафедра кардіології та функціональної діагностики
Захист дисертації відбудеться 8 квітня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 при Івано-Франківській державній медичній академії за адресою: вул. Галицька, 2, м. Івано-Франківськ, 76000.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії (вул. Галицька, 7, м. Івано-Франківськ, 76000).
Автореферат розісланий 2. березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.мед.н., професор Оринчак М.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В зв’язку з тим, що артеріальна гіпертензія (АГ) є одним з головних факторів ризику розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) та головною причиною цереброваскулярних захворювань, її своєчасна діагностика та ефективне етапне лікування значно покращують якість та збільшують тривалість життя пацієнта (В.М. Коваленко, 2003). Гіпертензія, зумовлена хронічним захворюванням паренхіми нирок, - найбільш часта форма симптоматичної АГ. У 5-6% всіх пацієнтів розвиток АГ зумовлений нирковою патологією (M.T. Stein et al., 2003). Частота випадків АГ при різних захворюваннях нирок коливається від 35 до 80% (S.C. Textor, 2003). Ренопаренхіматозна АГ супроводжується активацією ренін-ангіотензинової та ренін-альдостеронової систем, зниженням антикоагулянтних (урокіназних) механізмів, розвитком анемії та гіпоксії, що зумовлює пошкодження ендотеліоцитів, обмеження коронарного кровотоку, порушення метаболізму кардіоміоцитів (V. Campese, 2003). В останні роки вивчається патогенетична роль в розвитку ІХС та АГ гомоцистеїну – одного з важливих метаболітів на перехресті амінокислотного, ліпідного та вуглеводного обмінів (K. Robinson, 2004). Гомоцистеїн викликає ендотеліальну дисфункцію шляхом зниження синтезу ендотеліну-1, зменшення ефектів NO та безпосередньої пошкоджуючої дії на ендотеліоцити (J.F. Toole, 2004). Одним з важливих ефектів гомоцистеїну в розгортанні ураження коронарних артерій є протромботичний ефект за рахунок зменшення утворення активованого протеїну С і підвищення гематокриту (M. Soinio et al, 2004).
В той же час, не достатньо розкритою на даний час є роль гомоцистеїну в прогресуванні ренопаренхіматозної АГ, його взаємозв’язок з гемодинамічними показниками та функціональним станом міокарда у хворих на ізольовані та поєднані форми ренопаренхіматозної АГ, гіпертонічної хвороби (ГХ) та ІХС, що і стало предметом нашого дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом науково-дослідної роботи Буковинської державної медичної академії на тему: “Статеві та вікові детермінанти ішемічної хвороби серця: реєстр Північної Буковини, клініко-функціональні аспекти” (державний реєстраційний номер IBN №17.00.00001.97). Здобувач є співвиконавцем розділу “Вікові та статеві аспекти стрес-ехокардіографії при артеріальних гіпертензіях різного генезу: роль рівня гомоцистеїну”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОГНОСТИЧНЕ ДИФЕРЕНЦІЙНЕ ЗНАЧЕННЯ ГОМОЦИСТЕЇНУ ПРИ АРТЕРІАЛЬНИХ ГІПЕРТЕНЗІЯХ РІЗНОГО ГЕНЕЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок