Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ САЛОННОЇ МУЗИКИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

ЕВОЛЮЦІЯ САЛОННОЇ МУЗИКИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ САЛОННОЇ МУЗИКИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КУЛЬТУРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,24 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П.КОТЛЯРЕВСЬКОГО
АНТОНЕЦЬ Олена Анатоліївна
УДК 78.071.1. (430) + 786.3
ЕВОЛЮЦІЯ САЛОННОЇ МУЗИКИ
В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КУЛЬТУРІ
Спеціальність 17.00.03 – Mузичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, доцент
ДРАЧ Ірина Степанівна
Сумський державний педагогічний
університет ім. А.С. Макаренка,
завідувач кафедри хореографії,
образотворчого мистецтва,
теорії, історії музики
та художньої культури
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО Марина Романівна
завідувач кафедри історії
зарубіжної музики
Національної академії
України ім. П.І.Чайковського
кандидат мистецтвознавства, доцент
КОПОТЬ Ірина Євгеніївна
Державний агроекологічний університет
доцент кафедри культури та мистецтв (м. Житомир)
Провідна установа: Одеська державна академія музики
ім. Н.В. Нежданової, кафедра історії та
музики та музичної етнографії.
Захист відбудеться 19.10.2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П.Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, майдан Конституції, 11/13, ауд.58.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, майдан Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий 14.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Чернявська М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На межі XX – XXI ст. спостерігається активне відродження салонного мистецтва. Так, наприклад, в Москві в квітні 2000 р. відбувся фестиваль “Кремль музичний”, проведений всесвітньо відомим піаністом М.Петровим. В рамках цього фестивалю була відтворена давня традиція музикування в салоні, під час якої музиканти і слухачі спілкувались вузьким колом в особливій інтимній атмосфері. Свідченням інтересу до салонної культури також стає виставка “Полонені красою”, яка проходила в 2004-2005 р. в Москві у Державній Третьяковській Галереї на Кримському Валу. Цей масштабний проект включав майже 500 творів живопису, графіки, скульптури, а також афіші, рекламні листівки, фотографії, меблі, фарфор, бронзу, скло, одяг, шедеври ювелірного мистецтва 1830-1910 рр.
Сучасна наукова думка переглядає ставлення до салонного мистецтва як до зразка “беззмістовності” та “банальності”. Салон все частіше стає об’єктом серйозних досліджень. Зокрема, характеризуються салони різних історичних періодів, наприклад, Франції першої половини XVIII ст. (А.В. Ніконова), епохи Реставрації у Франції (А.М.Фюж’е), або в Україні кінця XVIII – першої половини XIX ст. (Т.Н. Ніконенко). Особливо відзначається роль жінки у французькому салоні XVII – XVIII ст. (В.І.Успенська). Однак, залишається без відповідей ціла низка питань, пов’язаних з салонним мистецтвом: не вивчена природа цього явища, його онтологічні засади, хронологічні межі існування, основні етапи розвитку. Відсутнє навіть визначення поняття “салонне мистецтво”, яке в довідковій літературі трактується і як стиль, і як жанр, і як естетичний напрямок.
На відміну від салонної поезії, яку досить високо оцінили історики літератури, музичний салонний репертуар здебільшого викликав зневажливе ставлення дослідників. Салонну музику було заведено звинувачувати у відсутності ідей та неуважності до нагальних проблем часу. Негативне ставлення викликали зовнішні віртуозні ефекти, чуттєва мелодика, шаблонні гармонії. Однак ще В. Стасов був змушений визнати, що в цьому мистецтві є дещо таке, котре відповідає потребам і естетичним почуттям людини. Салонна музика є живою часткою культурної спадщини. Тому пізнання сутності салонного мистецтва, магістральних шляхів його еволюції в європейській культурі є актуальним і потребує подальшого вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ САЛОННОЇ МУЗИКИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ КУЛЬТУРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок