Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОПРОМІНЕНИХ МАТЕРІАЛІВ З РІЗНИМ ТИПОМ КРИСТАЛІЧНОЇ СТРУКТУРИ

ОСОБЛИВОСТІ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОПРОМІНЕНИХ МАТЕРІАЛІВ З РІЗНИМ ТИПОМ КРИСТАЛІЧНОЇ СТРУКТУРИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОПРОМІНЕНИХ МАТЕРІАЛІВ З РІЗНИМ ТИПОМ КРИСТАЛІЧНОЇ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,75 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.Н.каразІна
Пархоменко Олександр Олексійович
УДК 620.039
ОСОБЛИВОСТІ
ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОПРОМІНЕНИХ МАТЕРІАЛІВ
З РІЗНИМ ТИПОМ КРИСТАЛІЧНОЇ СТРУКТУРИ
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" (ННЦ ХФТІ) Міністерства освіти і науки України.
.
Науковий консультант: Член-кореспондент НАН України
доктор фізико-математичних наук,
професор Неклюдов Іван Матвійович
Інститут фізики твердого тіла,
матеріалознавства та технологій ННЦ ХФТІ,
директор .
Офіційні опоненти:
1. Доктор фізико-математичних наук, доцент Босін Марк Євгенович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри прикладної математики .
2. Доктор фізико-математичних наук, професор Платков Валерій Якович, Харківський державний університет сільського господарства, професор кафедри технології матеріалів
3. Доктор фізико-математичних наук, професор Фінкель Віталій Олександрович, Інститут фізики твердого тіла, матеріалознавства та технологій ННЦ ХФТІ, начальник лабораторії.
Провідна установа: Інститут ядерних досліджень НАН України, відділ радіаційного матеріалознавства, м. Київ.
Захист відбудеться " 16 " листопада 2001 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.03 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ім. К.Д.Синельникова.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 16 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Пойда В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ядерної енергетики, що вже зараз дає майже 50% всієї електроенергії, що виробляється в Україні, висуває особливі вимоги до реакторних конструкційних матеріалів. Серед цих вимог найважливішою є необхідність збереження в процесі тривалої експлуатації високого рівня механічних властивостей, як елементів активної зони, так і корпусів ядерних реакторів. На жаль, саме деградація механічних характеристик під дією опромінення виявляється одним з головних факторів, що обмежують працездатність реакторних матеріалів.
Так, вже після досить низьких доз опромінення (0,1 зна) – практично у всіх матеріалів знижується пластичність і проявляється радіаційна крихкість, яка має місце, як при високих, так і при низьких температурах експлуатації.
Тому вивчення явища радіаційної крихкості є важливою й актуальною проблемою. Її розв'язання сприятиме розумінню причин і закономірностей явища і на цій основі дасть можливість передбачати поведінку матеріалів в конкретних радіаційних умовах експлуатації.
До теперешнього часу проведені численні дослідження в цій галузі. Досягнуті успіхи зв'язані з роботою наукових колективів, у різні часи очолюваних І.А.Гіндіним, В.С.Карасьовим, В.І.Трефіловим, У.Барнсом, Дж.Харрісом, а також очолюваних зараз Д.А.Амаєвим, Е.У.Гринником, В.Ф.Зеленським, І.М.Неклюдовим, А.М.Паршиним, П.О.Платоновим, В.Ф.Реутовим, В.В.Рибіним, В.В.Сльозовим, Е.Е.Блюмом, Дж.Стіглером, Г.Уллмайером та ін.
Незважаючи на тривалий час, що пройшов з початку виконання робіт з вивчення природи крихкості, ще не створено теорії, яка б дозволила з єдиних позицій описати поведінку опроміненого матеріалу, що деформується в широкому інтервалі температур. Наявні на момент початку виконання дисертації експериментальні роботи не враховували факт динамічного характеру пластичної деформації, а також зв'язаний з цим цілий клас явищ: неоднорідність і пластичну нестабільність, взаємодію дислокацій із границями зерен, зміну властивостей самих дислокацій. Нарешті, не брався до уваги сучасний підхід до матеріалу, що деформується, як до відкритої дисипативної системи, що підкоряється законам синергетики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ОПРОМІНЕНИХ МАТЕРІАЛІВ З РІЗНИМ ТИПОМ КРИСТАЛІЧНОЇ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок