Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Корекція дисліпідемії та порушень гемостазу у жінок при Ішемічній хворобі серця

Корекція дисліпідемії та порушень гемостазу у жінок при Ішемічній хворобі серця

Назва:
Корекція дисліпідемії та порушень гемостазу у жінок при Ішемічній хворобі серця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Смолкін Ілля Маркович
УДК: (616:153:577.112.856-08+616-055.4):616-055.2:616-005.1-08:618.173
Корекція дисліпідемії та порушень гемостазу у жінок при Ішемічній хворобі серця
14.01.11 - кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКІВ 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті терапії ім. Л.Т. Малої АМН України, м. Харків.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Волков Володимир Іванович,
Інститут терапії ім. Л.Т. Малої АМН України, м. Харків, завідувач відділу атеросклерозу та ішемічної хвороби серця.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Березняков Ігор Геннадійович,
Харківська медична академія післядипломної освіти, Міністерство охорони здоров’я України, завідувач кафедрою терапії;
доктор медичних наук, професор
Рачинський Іван Данилович,
Сумський державний університет, Міністерство освіти та науки України, медичний факультет, завідувач курсу пропедевтики внутрішніх хвороб.
Провідна установа Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України, відділ атеросклерозу та хронічної ішемічної хвороби серця, м. Київ.
Захист відбудеться "29"__06_____2005року о___10__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий " 28 " 05 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради, к.мед.н Т.В. Фролова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із питань профілактики і лікування ішемічної хвороби серця (ІХС), які активно обговорюються протягом останнього десятиріччя, є лікування ІХС у жінок. Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є профілюючими факторами смертності у чоловіків та жінок У той же час, розглядаючи залежність від віку, ми маємо істотні розбіжності. Так, відповідно до статистики, у жінок вікової групи 45-64 роки, поширеність ССЗ складає приблизно одну третину від частоти даної патології у чоловіків. До 65 років ССЗ страждають уже більш третини всіх жінок, і цей показник близький до такого у чоловіків, а до 75 років навіть перевищує показник захворюваності у чоловіків того ж віку (В.П.Сметник, 2002 р.). Не зважаючи на те, що ІХС у жінок розвивається пізніше, ніж у чоловіків, вона протікає значно важче, і з великою кількістю ускладнень (А.А.Кириченко, 1998 р.) У гострому періоді інфаркту міокарду у жіночій популяції, частіше зустрічається недостатність лівого шлуночку, порушення ритму серця і провідності. (L.R.Erhardt, 2003р.). Таким чином, ІХС у жінок характеризується пізнім стартом і більшою агресивністю.
Загальновизнані фактори ризику мають значення як для чоловіків, так і для жінок. У той же час, у останні роки приділяється особлива увага впливу статевих відмінностей. Так, порушення ліпідного обміну є могутнім чинником ризику для обох статей, однак дисліпідемія у жінок відрізняється від такої у чоловіків (В.І.Волков, В.І.Строна, 2003р.; S.Johansson et al., 2003р.); для неї характерна більш висока прогностична значимість підвищення рівня тригліцеридів (ТГ). Велике значення у збільшенні ризику серцево-судинних захворювань має залучення в атеро- і тромбогенез гемостатичних і гемореологічних факторів. Відомо, що тромботична здатність у жінок вище, ніж у чоловіків (E.R. Warren et al., 2000р.). Причому, це характерно для різних ланок гемостазу.
Однак, крім класичних, загальних з чоловіками, факторів ризику, у жінок є такий специфічний фактор розвитку ССЗ, як менопауза. У менопаузі, на фоні дефіциту естрогенів, відбуваються зміни стану судинного русла (ендотелію і гладком'язових клітин артерій), гемодинаміки та гемостазу. Складний взаємозв'язок серцево-судинної системи і статевих гормонів інтенсивно вивчається, однак залишається ще дуже багато невирішених питань (В.П.Сметник, 2002р.; Т.Ф.Татарчук, 2002р.). Оскільки ведучим у розвитку перерахованих вище системних змін у клімактерії є дефіцит статевих гормонів, представляється важливим розгляд питання своєчасної і раціональної корекції цих процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Корекція дисліпідемії та порушень гемостазу у жінок при Ішемічній хворобі серця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок