Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ПЛАЗМАФЕРЕЗА В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ТРОМБОЗ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЕНИ СІТКІВКИ ТА ЇЇ ГІЛОК

ВИКОРИСТАННЯ ПЛАЗМАФЕРЕЗА В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ТРОМБОЗ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЕНИ СІТКІВКИ ТА ЇЇ ГІЛОК

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ПЛАЗМАФЕРЕЗА В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ТРОМБОЗ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЕНИ СІТКІВКИ ТА ЇЇ ГІЛОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ІМ. В.П.ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
Комащук Алла Степанівна
УДК 617.73-092:612.014.464:616.145.154-005.6
ВИКОРИСТАННЯ ПЛАЗМАФЕРЕЗА В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ТРОМБОЗ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЕНИ СІТКІВКИ ТА ЇЇ ГІЛОК
14.01.18 – очні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця.
Науковий керівник: член-кореспондент АМН України,
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Жабоєдов Генадій Дмитрович
Національний медичний університет,
завідувач кафедри очних хвороб,
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Савко Валентин Владиславович
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П.Філатова АМН України,
завідувач відділення увеїтів
доктор медичних наук, професор
Бездітко Павло Андрійович
Харківський державний медичний універ-
ситет, завідувач кафедри очних хвороб
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України,
кафедра очних хвороб, м. Київ
Захист відбудеться “15” червня 2001 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України (адреса: 65061, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України (65061, Одеса, французський бульвар 49/51).
Автореферат розісланий “5” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктормедичнихнаук, професор Пономарчук В.С.

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Упродовж останнього десятиріччя патологія судинної системи ока посідає одне з головних місць в офтальмології. Гострі оклюзивні процеси в судинах сітківки виникають переважно у хворих, які страждають на гіпертонічну хворобу, серцево-судинними захворюваннями на тлі атеросклерозу. Невпинний ріст цих та інших “хвороб нашого часу” сприяють прогресуванню питомої ваги тромбозів центральної вени сітківки (ЦВС) та її гілок.
Тромбоз ЦВС та її гілок відносять до найбільш важкої судинної патології очей, яка в більшості випадків призводить до часткової або повної втрати зору [Никольская В.В., 1987; Кацнельсон Л.А., Форофонова Т.И., 1990; Лазаренко В.И., Алексеева Л.Л., 1996; Клюев Г.О.,1997; Sayers B.,Serchx I.P., 1993]. Хворі на тромбоз ЦВС та її гілок входять до однієї з найбільш складних груп у структурі офтальмопатології, що обумовлено як великим розмаїттям клінічних форм, так і важким перебігом захворювання, а також розвитком ранніх та віддалених ускладнень, які призводять до подальшого зниження зорових функцій. Необхідно брати до уваги й те, що тромбоз ЦВС та її гілок в більшості випадків виникає на тлі гіпертонічної хвороби, цукрового діабету, ішемічної хвороби серця, різних проявів атеросклерозу [Rehak I. 1992.; Воскресенская Л.К. и соавт., 1997; Смирнова А.Ф. и соавт. 1997]. Відомо, що порушення загального та регіонарного кровообігу зумовлюють уповільнення кровотоку, тим самим призводять до розвитку гіпоксії тканин у хворих на тромбоз ЦВС та її гілок [Михальчик Т.С., 1997; Павлюченко К.П., Ещенко Е.И., Антипов Н.В., 1998; Durand F. Et al., 1991]. Розлад ретинального кровообігу виникає переважно у хворих з серцево - судинною патологією. Це свідчить про те, що регіональні розлади гемодинаміки та ішемічний стан сітківки при венозному стазі ЦВС та її гілок пов’язані з погіршенням центральної гемодинаміки, порушенням відтоку венозної крові. Більшість авторів, які вивчають стан системи згортання крові при тромбозі ЦВС та її гілок відмічають патологію згортальної та фібринолітичної систем крові при даному захворені [Давидова Н.Г., Муха А.И., 1992; О.В. Петришин и соавт., 1998; Vine A.K., Samara M.M., 1993; O. Arend et al., 1996]. Особливе місце в патогенезі тромбозу ЦВС та її гілок займають зміни місцевих локальних “гемостатичних потенціалів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ПЛАЗМАФЕРЕЗА В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ХВОРИХ НА ТРОМБОЗ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВЕНИ СІТКІВКИ ТА ЇЇ ГІЛОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок