Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПОЗИК ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

РОЗВИТОК ПОЗИК ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

Назва:
РОЗВИТОК ПОЗИК ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
РОЗПУТЕНКО Іванна Іванівна
УДК: 336.27:352
РОЗВИТОК ПОЗИК
ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ
В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД
25.00.04 - місцеве самоврядування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при
Президентові України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
ДАНИЛЕНКО Анатолій Іванович,
Інститут економіки НАН України,
завідувач відділу фінансово-кредитного
регулювання.
Офіційні опоненти: доктор наук з державного управління, доцент
ШАРОВ Юрій Павлович,
Дніпропетровський регіональний інститут
державного управління,
перший заступник директора – заступник з
навчальної роботи;
кандидат наук з державного управління,
МЕЧИНСЬКИЙ Олексій Борисович,
Генеральний директор ТОВ“
Гарантія-Аудит”.
Провідна установа – Київський національний економічний університет,
кафедра макроекономіки та державного управління,
м. Київ.
Захист відбудеться 10 жовтня 2003 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 252057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий 9 вересня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. К. Майборода
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За умов трансформації економіки та фінансової системи України, реформа місцевих фінансів є одним з найважливіших її етапів. Це зумовлено тим, що основою забезпечення фінансової діяльності органів місцевого самоврядування є відповідний місцевий бюджет, з коштів якого фінансуються заходи соціального та економічного розвитку відповідної території.
Місцеві бюджети залежать значною мірою від повноважень органів місцевого самоврядування. Саме витрати на виконання таких повноважень визначають обсяги коштів, необхідних для фінансування цих бюджетів.
Європейська Хартія про місцеве самоврядування передбачає відокремленість місцевих органів від державної влади, цілковиту незалежність і самостійність у виконанні покладених на них завдань у межах їхньої компетенції. Процес делегування низки управлінських повноважень органами центральної влади місцевим органам необхідний і неминучий. Органи місцевого самоврядування повинні приймати рішення, пов`язані з розвитком соціальної бази, охорони здоров`я, освіти, удосконалення виробничої інфраструктури. Аналізуючи ці проблеми, обґрунтували низку пропозицій щодо їх вирішення В. Бакуменко, В. Бодров, А. Гальчинський, П. Гайдуцький, В. Геєць, М. Долішній, Ю. Лебединський, В. Науменко, О. Ігнатенко, О. Осауленко, М. Орлатий, В. Рижих, С. Романюк, А. Савченко, В. Тронь, М. Чумаченко, ЮШаров та інші.
Над питанням правового забезпечення економічної самостійності, у тому числі й фінансової, плідно працюють вітчизняні дослідники: В. Авер’янов, П. Біленчук, В. Борденюк, І. Грицяк, Р. Давидов, Р. Калюжний, Н. Нижник, В. Погорілко, М. Пухтинський, В. Шамрай, В. Шаповал та ін.
Гуманітарно-соціальні аспекти розвитку місцевого самоврядування та відповідної інфраструктури, що забезпечує його життєдіяльність, відображені у працях В. Князєва, В. Лугового, В. Майбороди, П. Надолішнього, В. Ребкала, В. Скуратівського, І. Солоненка, Л. Шкляра та ін.
Результати дослідження фінансової діяльності місцевих органів влади опубліковані у працях В. Вакуленка, Ю. Дехтяренка, А. Даниленка, В. Кравченка, О. Кириленко, І. Луніної, О. Мечинського, К. Павлюк, С. Слухая, І. Федіва та інших.
Незважаючи на активізацію наукових досліджень у галузі місцевого самоврядування, проблем зміцнення фінансової бази місцевих бюджетів, багато питань залишаються нерозв’язаними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПОЗИК ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В ПЕРЕХІДНИЙ ПЕРІОД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок