Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Судові реформи в лівобережній україні (гетьманщині) XVIII ст.

Судові реформи в лівобережній україні (гетьманщині) XVIII ст.

Назва:
Судові реформи в лівобережній україні (гетьманщині) XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,77 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна юридична академія україни
імені ярослава мудрого
Гамбург Леонід Самойлович
УДК 347.97/.99(477.5)(09)
Судові реформи в лівобережній україні
(гетьманщині) XVIII ст.
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії держави і права України і зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Рогожин Анатолій Йосипович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри історії держави і права України і зарубіжних країн
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Ярмиш Олександр
Назарович, Університет внутрішніх справ МВС України (м. Харків), 1-й проректор з наукової роботи
кандидат юридичних наук, доцент Чехович Валерій
Анатолійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа
Інститут держави і права імені В.М. Корецького, відділ історико-політологічних досліджень держави і права України, Національна академія наук України, м. Київ
Захист відбудеться "01" листопада 2000 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77)
Автореферат розісланий "28" вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Будівництво правової демократичної держави в Україні неможливе без удосконалення її судової системи. Реформування суду є одним з пріоритетних напрямків цієї роботи. Судові органи відіграють вирішальну роль у правовому забезпеченні та захисті прав і свобод людини і громадянина, гармонізації відносин між особою, громадським суспільством і державою. Їх діяльність має найважливіше значення для підтримки режиму погодженої та конструктивної взаємодії між державними органами в умовах розподілу влади на законодавчу, виконавчу та судову.
Судова реформа України-Гетьманщини другої половини ХVІІ-ХVІІІ ст. найбільш концентровано втілила складнощі та суперечності, якими супроводжувався процес становлення, розвитку і поразки першої української держави. Історико-правові дослідження судових реформ, що проводилися в українській козацькій державі у ХVІІІ ст., дозволяють виявити і систематизувати накопичений досвід реформування її національної судової системи, виділити його позитивні сторони та недоліки. Врахування такого досвіду полегшує вироблення нових принципових підходів до вирішення проблем, що виникають у процесі концептуальної розробки, підготовки та здійснення судової реформи в сучасній Україні.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертація виконана згідно до комплексної цільової програми № 186.0.070872 “Актуальні проблеми історії держави і права України”.
Сутність, значущість і стан наукової розробки проблеми. Судова система України-Гетьманщини другої половини ХVІІ-ХVІІІ ст. достатньо широко досліджена, але питання судового реформування висвітлені лише фрагментарно. Між тим, судова система Гетьманщини була однією з провідних частин її державного механізму і виступала найбільш міцним оплотом української державності в умовах поетапного наступу на неї російського самодержавства. Відстоювання суверенітету українського суду державницькими силами України з 1654 до 1782 рр. було надзвичайно важливим чинником процесу боротьби за збереження політичного суверенітету Гетьманщини. Самодержавство намагалося використати внутрішні суперечності судової системи України для підриву її авторитету в масовій свідомості українського народу з метою ліквідації феномену українських судів і всієї української державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Судові реформи в лівобережній україні (гетьманщині) XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок