Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ТА СИНТЕЗ СКЛАДНИХ ЗОБРАЖЕНЬ СИМЕТРИЧНОЇ СТРУКТУРИ

МОДЕЛЮВАННЯ ТА СИНТЕЗ СКЛАДНИХ ЗОБРАЖЕНЬ СИМЕТРИЧНОЇ СТРУКТУРИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ТА СИНТЕЗ СКЛАДНИХ ЗОБРАЖЕНЬ СИМЕТРИЧНОЇ СТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний комітет зв'язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
Березька Катерина Миколаївна
УДК 621.397.3
МОДЕЛЮВАННЯ ТА СИНТЕЗ СКЛАДНИХ
ЗОБРАЖЕНЬ СИМЕТРИЧНОЇ СТРУКТУРИ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Львів-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури Державного комітету зв'язку та інформатизації і Національної академії наук України
Науковий керівник: Член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор
Грицик Володимир Володимирович,
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури, директор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Сіроджа Ігор Борисович,
Державний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського «ХАІ», м.Харків, завідувач кафедри
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Яцимірський Михайло Миколайович
Державний університет «Львівська політехніка», доцент
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ керуючих машин і систем
Захист відбудеться «25» квітня 2000 р. о «15» год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.813.01 в Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури (79601, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розісланий « 1 » березня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Бунь Р.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Симетрія це фундаментальна особливість природи, яка охоплює всі форми руху і організації матерії. На протязі всієї історії людства симетрія відігравала важливу роль в мистецтві, науці та інших видах інтелектуальної діяльності. Ще в 1891 р. Є.С.Федоровим була досліджена симетрія безконечних сітчатих орнаментів, яка вичерпується 17 групами, 16 з яких були описані К.Жорданом. Подальший розвиток науки про симетрію (симетричні групи перетворень) відображений в роботах Г.Вейля, Г.М.Кокстера, В.І.Вернадського, А.В.Шубнікова та ін. В 1967 р. А.М.Заморзаєвим була запропонована теорія Р - симетрії (точніше кольорової) одне з сучасних узагальнень в галузі науки про симетрію зображень.
Але, незважаючи на значну кількість досліджень, пов’язаних з методами моделювання, опису та синтезу складних зображень, ряд питань моделювання, генерування та архівування таких зображень вивчено недостатньо. Більше того, в розповсюджених універсальних графічних редакторах (CorelDRAW, Adobe Photoshop) відсутні функції моделювання та автоматичного генерування симетричних зображень.
Тому розробка цих питань має важливе прикладне значення з огляду дослідження та вивчення технічних систем обробки і розпізнавання зображень, вивчення живих організмів та ін. Вивчення складних зображень на основі симетрії пов’язане також з поняттям краси і гармонії сприймання зображення в мистецтві.
В роботі досліджено складні зображення на основі симетрії. Вперше розглянуто як зображення вишивки, які наділені складною структурою, а також алфавітом елементів, що відповідають кольору. Адже в зображенні-вишивці відображена колективна народна мудрість, пронесена через віки, яка служить своєрідним показником культури українського народу. В цьому виді мистецтва втілені неперевершені класичні зразки геoметричного орнаменту, в якому передано багатий рослинний та тваринний світи, краса Всесвіту.
Отже, актуальним є завдання розробки методу опису і моделювання та алгоритмів синтезу складних зображень, наділених симетричною структурою з метою моделювання та компактного зберігання їх в пам’яті ЕОМ. Ця задача має теоретичну та практичну цінність. Створення комп’ютерної системи (автоматичного редактора) дасть можливість здійснювати моделювання та економно зберігати великі масиви складних зображень-орнаментів, а також синтезувати нові зображення заданої симетричної структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ТА СИНТЕЗ СКЛАДНИХ ЗОБРАЖЕНЬ СИМЕТРИЧНОЇ СТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок