Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИХРОВОЇ ЕЖЕКТОРНОЇ СТУПЕНІ ВАКУУМНОГО АГРЕГАТУ

РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИХРОВОЇ ЕЖЕКТОРНОЇ СТУПЕНІ ВАКУУМНОГО АГРЕГАТУ

Назва:
РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИХРОВОЇ ЕЖЕКТОРНОЇ СТУПЕНІ ВАКУУМНОГО АГРЕГАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,24 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕЛЕЙЧУК Станіслав Станіславович
УДК 621.524:533.697.5
РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИХРОВОЇ ЕЖЕКТОРНОЇ СТУПЕНІ ВАКУУМНОГО АГРЕГАТУ
05.05.15 – вакуумна та компресорна техніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент
АРСЕНЬЄВ Вячеслав Михайлович,
Сумський державний університет,
професор кафедри технічної теплофізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ЯКУБА Олександр Родіонович,
Сумський національний аграрний університет,
професор кафедри технологічного обладнання;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
ПАРАФІЙНИК Володимир Петрович,
ВАТ “Сумське МНВО ім. М.В.Фрунзе”,
головний конструктор проекту.
Провідна установа - Одеська державна академія холоду
Захист відбудеться 13 червня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету
(м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2).
Автореферат розісланий “10” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В наш час має місце інтенсивний розвиток підприємств у таких галузях народного господарства: харчовій промисловості (вакуумне охолодження рідини), металургійній промисловості (безмасляні засоби відкачування у вакуумних печах), енергетиці (відкачування неконденсованих газів з конденсаторів паротурбінних установок).
У харчовій промисловості заміна технології видалення рідинної фази шляхом її нагрівання і випаровування на більш низькотемпературні процеси в умовах вакууму, підвищує якість продукції. При цьому у виробника відпадає необхідність щодо придбання складних систем тепло- і парогенерації. У металургійній промисловості за останній час сформувалися нові вимоги до вакуумного обладнання. У першу чергу це стосується ступеня екологічної чистоти вакууму, що одержується. В енергетиці ставляться такі вимоги до систем вакуумного охолодження: висока надійність і безвідмовність, додержання необхідних технологічних режимів за продуктивністю та тиском всмоктування, простота експлуатації і керування. Найбільш повно вимогам, що ставляться до вакуумного обладнання у вищезазначених технологіях, відповідають рідинно-кільцеві вакуумні насоси (РКВН). Однією з основних проблем, що стоїть перед виробниками вакуумної техніки, є підвищення ефективності РКВН у зв’язку з тим, що одноступінчасті вакуумні насоси мають деякі істотні недоліки, а саме: відносно низьку енергоефективність через втрати потужності за рахунок обертання рідинного кільця; високий рівень залишкового тиску, що регламентується тиском насичених парів робочої рідини.
Проблема зменшення тиску всмоктування РКВН вирішується декількома способами, одним із яких є перехід на багатоступінчасте стиснення, у тому числі агрегатування насоса повітряними ежекторними пристроями. Вакуумний агрегат з ежекторним пристроєм найбільш ефективний при використанні його в області всмоктування менше 10 кПа.
На даний час немає інформації про особливості роботи вихрового ежектора як передвключеної ступені вакуумного агрегату, недостатньо досліджені проблеми співузгодження характеристик компонентів вакуумного агрегату. Відсутні методики розрахунку вихрової ежекторної ступені, що працює як ступень вакуумного насосу.
Таким чином, дослідження робочого процесу, отримання характеристик і створення методики розрахунку вихрової ежекторної ступені вакуумного агрегату є актуальними і практично значущими.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Наукові розробки реалізовані при виконанні держбюджетної науково-дослідної роботи № 81.02.01.06-07 “Розробка малої бінарної паротурбінної установки для децентралізованого електро і теплопостачання підприємств України” (замовник – Міністерство освіти і науки України, номер державної реєстрації 0106U001938).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОБОЧИЙ ПРОЦЕС І ХАРАКТЕРИСТИКИ ВИХРОВОЇ ЕЖЕКТОРНОЇ СТУПЕНІ ВАКУУМНОГО АГРЕГАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок