Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> пОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ЇХ ШИН

пОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ЇХ ШИН

Назва:
пОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ЇХ ШИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРОВ Олександр Вікторович
УДК 629.113
пОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ
КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ЇХ ШИН
Спеціальність 05.22.02 – Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі «Автомобілі» Національного транспортного університету (НТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Макаров
Володимир Андрійович,
Донецький інститут автомобільного транспорту,
завідувач кафедри технічної експлуатації автомобілів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Волков
Володимир Петрович
Харківський національний автомобільно-дорожній
університет,
завідувач кафедри технічної експлуатації та
автомобільного сервісу;
кандидат технічних наук, доцент Зав’ялова
Людмила Іванівна
Полтавський національний технічний університет,
доцент кафедри теоретичної та прикладної механіки
Захист відбудеться 23.05. 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 21.04. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.К. Грищук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія розвитку автомобільного транспорту нерозривно пов'язана з підвищенням вимог до безпеки руху. Особливо актуальною стала ця проблема останнім часом, коли чітко простежуються тенденції збільшення кількості транспортних засобів на дорогах України і збільшення швидкостей руху.
Серед найбільш важливих експлуатаційних властивостей, що забезпечують безпеку руху автомобіля, необхідно відзначити курсову стійкість руху (КСР), оскільки найчастіше втрата курсової стійкості транспортного засобу супроводжується виникненням ДТП.
Конструктивно параметри КСР автомобіля тісно пов'язані з властивостями пневматичних шин. Так, при розробці конструкції автомобільної шини задаються не тільки оптимальні напруження в матеріалі шини, але і силова взаємодія колеса з поверхнею кочення, розподіл тисків в області контакту, величина деформації та ін. Однак експлуатація шин нерозривно пов'язана зі зміною характеристик її структурних елементів, що не може не відбиватися на жорсткісних властивостях автомобільної шини у цілому, і зміні характеру розподілу реакцій в області контакту шин автомобіля з дорогою, зокрема. Велика кількість автомобілів експлуатується з шинами, які мають різний технічний стан, а відповідно, і різні властивості. У цьому випадку виникає питання щодо КСР і, як наслідок, безпеки руху автомобіля з різним технічним станом шин.
Важливість впливу шин на безпечність експлуатації автомобіля відображена в Правилах дорожнього руху України, якими встановлені обмеження щодо використання на автотранспортних засобах шин з визначеними властивостями. В Правилах є вимога щодо неприпустимості експлуатації транспортних засобів у випадку, якщо на передню вісь встановлені радіальні шини, а на другу (другі) – діагональні. Тут необхідно зазначити, що в процесі експлуатації характер взаємодії колеса з опорною поверхнею за рахунок зміни технічного стану шини (насамперед, зносу протектора) змінюється достатньо суттєво.
Очевидно, що навіть при встановленні однакових шин, через деякий період експлуатації можна виявити різний ступінь зносу шин передньої та задньої осі, оскільки на інтенсивність зношування впливають: навантаження на колесо, бічні сили, тангенціальні сили (тягова та гальмівна) і тиск повітря в шинах. У кількісному вираженні ці фактори не ідентичні для шин передньої і задньої осі. Отже, якщо є різний знос протектора, то можна говорити про зміну опору бічному відведенню мостів і, як наслідок, параметрів повороткості. Оскільки вартість шин є значною складовою загальної вартості автомобіля, заміна всього комплекту, у випадку граничного зносу однієї або двох шин, є економічно необґрунтованою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: пОЛІПШЕННЯ ПОКАЗНИКІВ КУРСОВОЇ СТІЙКОСТІ РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ З УРАХУВАННЯМ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ЇХ ШИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок