Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ конкурентоспроможності підприємств авіаційної ІНФРАСТРУКТУРИ

ПІДВИЩЕННЯ конкурентоспроможності підприємств авіаційної ІНФРАСТРУКТУРИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ конкурентоспроможності підприємств авіаційної ІНФРАСТРУКТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національний авіаційний університет
Коваленко Ольга Василівна
УДК 338.47 (0.76.5)
ПІДВИЩЕННЯ конкурентоспроможності підприємств
авіаційної ІНФРАСТРУКТУРИ
08.07.04 – економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства
освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Жебка Валентин Володимирович -
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри обліку і фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Ященко Леонід Андрійович -
Національний авіаційний університет,
професор кафедри логістики і транспорту
кандидат економічних наук, доцент
Євстифеєв Валерій Степанович -
Київська державна академія водного
транспорту,
доцент кафедри економіки і менеджменту
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міністерства
економіки та з питань європейської інтеграції України,
відділ міжгалузевих та структурних проблем
виробництва, м. Київ.
Захист відбудеться 27 червня 2002р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корп.2,ауд.418.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058,м.Київ, проспект Комарова, 1.
Автореферат розісланий 27 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ЗАГОРУЛЬКО В.М.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Глобальні галузі сучасної національної економіки - це арена боротьби фірм різних країн, де конкуренція ведеться засобами, що істотно впливають на економічне процвітання країн. Здатність фірм одержати конкурентну перевагу в глобальних галузях передбачає великі вигоди як у торгівлі, так і в іноземних інвестиціях.
У глобальних галузях, особливо це стосується транспортної галузі, фірмам мимоволі припадає конкурувати на міжнародному ринку, щоб одержати або не втратити конкурентну перевагу в найважливіших сегментах галузі. У таких галузях цілком можуть бути і національні сегменти, а через унікальні потреби в таких сегментах можуть процвітати фірми тільки однієї країни. Але орієнтуватися в першу чергу на внутрішній ринок, діючи в глобальній галузі, - справа небезпечна, незалежно від того, у якій країні фірма базується.
Транспорт виступає найважливішою складовою економічного розвитку будь-якої країни, безперебійна робота якого забезпечує становлення і розвиток ринкових відносин.
На сьогоднішній день у сфері транспортних послуг політика держави визначається поступовим входженням транспортного комплексу України у європейську і світову транспортні системи. Методологічні основи та практичні аспекти функціонування транспорту, як четвертої галузі матеріального виробництва, відображені в працях вітчизняних та зарубіжних вчених, таких, як І.М. Аксьонов, С.П. Арсеньєв, Є.Д. Бучин, М.Н. Бідняк, А.І. Воркут, В.М. Загорулько, Л.Г. Зайончик, В.В. Звонков, В.Г. Коба, Л.Ф. Кормаков, В.І. Котелянець, М.І. Котлубай, В.Н. Лившиць, В.В. Мова, В.В. Повороженко, С.М. Резер, Н.К. Роздобудько, Є.М. Сич, А.О. Смєхов, С.С. Ушаков, В.Г. Чекаловець, Б.І. Шафиркін, В.Г. Шинкаренко, В.І. Щелкунов, Л.А. Ященко та багатьох інших, які допомагають зрозуміти природу функціонування транспортного комплексу України.
Проте, поряд із всіма існуючими сприятливими чинниками Україна зіткнулася з проблемою жорсткої конкуренції з іноземними перевізниками навіть на внутрішньому ринку авіапослуг. Велика кількість і різноманітність існуючих авіакомпаній найчастіше призводить до того, що багато хто з них за допомогою проведення невірної конкурентної стратегії втрачають своїх споживачів і величезні частки прибутку. Тут треба зазначити, що успіхи проведення маркетингових заходів у країнах з розвинутою економікою пов'язані з такими іменами як Джон Л.Літл, Б. Карлофф, Т. Леватт, П. Друкер, Ф. Котлер, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ конкурентоспроможності підприємств авіаційної ІНФРАСТРУКТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок