Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональна соціальна політика: інформаційне забезпечення її формування та реалізації

Регіональна соціальна політика: інформаційне забезпечення її формування та реалізації

Назва:
Регіональна соціальна політика: інформаційне забезпечення її формування та реалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
125
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Барсуков Андрій В’ячеславович
УДК 332.143:35.078.3
Регіональна соціальна політика: інформаційне забезпечення її формування та реалізації
Спеціальність: 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Вовканич Степан Йосипович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Куценко Віра Іванівна,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України,
завідувач відділу
доктор економічних наук, доцент
Шевчук Любов Теодорівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ гуманітарної політики, людського розвитку і споживчого ринку, м. Київ
Захист відбудеться ”26” квітня 2006 року о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий ”24” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Здійснення ефективної соціальної політики полягає, насамперед, в усвідомленні суспільством пріоритетності вирішення соціальних проблем, що знайшло відображення у прийнятті низки важливих документів, котрі створюють відповідну нормативно-правову базу, актуалізують доцільність розроблення ефективного механізму реалізації основних напрямів соціальної політики, а також впровадження у практику управління системи державних соціальних стандартів та гарантій.
Це активізує становлення в Україні регіональної соціальної політики, прискорює практичні кроки у напрямку децентралізації функцій виконавчої влади, делегування значної їх частини регіонам, розширення їх самостійності та відповідальності за стан справ у соціальній сфері.
Проте, незважаючи на зусилля, що прикладаються законодавчою та вико-нав-чою владою для удосконалення регіональної політики, диференціація регі-о-нів за показниками соціально-економічного розвитку не зменшується, а за дея-кими з них – рівнем зайнятості та безробіття, розривом у доходах, забез-печеністю населення соціальними послугами посилюється. Зазначені тенденції значною мірою є наслідком недостатньої ефективності регіональної соціальної політики і засвідчують необхідність удосконалення методів управління нею.
Однією з передумов усунення наявної суперечності між усвідомленням необхідності пошуку ефективних шляхів реалізації державної соціальної полі-ти-ки та недостатністю наукового обґрунтування стратегії суспільних перетво-рень в Україні є теоретичне опрацювання відповідної моделі регіональної соці-аль-ної політики як важливої компоненти системи державної соціальної політики.
Теоретико-методологічні основи, на яких ґрунтується дисертаційне дослідження, закладені, зокрема, у працях фундаторів інституціонального соціального напряму економічної теорії, насамперед, таких як Р.Арон, Д.Белл, Дж.Гелбрейт, Є.Масуд, Дж.Нейсбіт, У.Ростоу, Е.Тофлер та інші. Теоретичне обґрунтування сутності соціальної політики, її цілей та завдань знаходимо в роботах американських авторів Р.Грінстейна, П.Орсзага, Т.Дж.Томпсона. Німецькі вчені Г.Беккер, Т.Майєр, В.Ханеш, британські Д.Джонсон, А.Ларсон, Т.Хервей досліджують ці проблеми у контексті глобалізаційних процесів та з урахуванням національних особливостей побудови і функціонування соціальної держави. Глобальна соціальна політика є предметом аналізу канадських науковців Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Регіональна соціальна політика: інформаційне забезпечення її формування та реалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок