Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН В ПНЕВМО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ КАМЕРНОГО ТИПУ

ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН В ПНЕВМО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ КАМЕРНОГО ТИПУ

Назва:
ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН В ПНЕВМО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ КАМЕРНОГО ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
МАРТИНЕНКО МАРИНА ПАВЛІВНА
УДК 532.54
ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН В
ПНЕВМО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ КАМЕРНОГО ТИПУ
Спеціальність 05.14.06 – технічна теплофізика і промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики
Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Чайка Олександр Ілліч,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Нікітенко Микола Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН України,
провідний науковий співробітник.
кандидат технічних наук,
Дубровський Віталій Володимирович
Інститут загальної енергетики НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”,
теплоенергетичний факультет, м. Київ.
Захист відбудеться 5 липня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики Національної академії наук за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий 3 червня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.І. Чайка


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рідинна екстракція цільових компонентів з твердого тіла широко розповсюджена в хімічній, фармацевтичній, харчовій та інших галузях промисловості. В багатьох випадках цей процес є визначальним для техніко-економічних показників виробництва в цілому. Як правило він потребує великих енерго-витрат, тривалого часу протікання, а обладнання, в якому він реалізується, має досить значну питому енерго- та металоємність. Підвищення ефективності процесу традиційно досягають шляхом збільшення поверхні контакту фаз; пито-мої потужності, що витрачається на змішування; підвищення температури та ви-ко-рис-тан-ня токсичних розчинників. Інший підхід базується на принципі дискретно-імпульс-ного введення та трансформації енергії в рідинних дисперсних системах (ДІВЕ). Його особливість полягає в тому що, просторово-часова структура двох-фаз-ного середовища утворює поблизу поверхні розподілу фаз зони концентро-ва-ної дисипації енергії, що перевищують дисипацію енергії при звичайних способах її вводу на декілька порядків. Така концентрація енергії викликає на поверх-ні роз-поділу фаз великі зсувні напруження, які спричиняють турбулізацію, а також дефор-мацію і руйнування поверхні контакту фаз. При цьому відбувається значна інтенси-фікація міжфазного тепломасопереносу, а також масопереносу в капілярно-пористих тілах, з яких екстрагується цільовий компонент.
Детальний аналіз процесів перемішування рідинних середовищ становить надзвичайно складну задачу, вирішену для невеликої кількості найпростішого устаткування. З огляду на це, актуальною є проблема дослідження процесів гідродинаміки та тепломасопереносу при пульсаційному впливі на рідке середовище та створення на цій основі удосконаленого обладнання з застосуван-ням ДІВЕ.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Основні результати роботи одержані при виконанні проекту державного фонду фундаментальних досліджень України “Дослідження гідродинаміки та процесів тепломасообміну при низькочастотній пневмо-пульсаційній обробці гомо- та гетерогенних середовищ” (номер державної реєстрації №0103U006676), а також робота є узагальненням результатів досліджень, проведених у відповідності з темами науково-дослідних робіт: „Вивчення теплофізичних та гідродинамічних основ дискретно-імпульсного введення енергії з ме-тою створення нанотехнологічних процесів” (№0102U00219), „Дослідити сумісні процеси подрібнення, гомогенізації та дегазації багато-фазних рідинних систем” (№0100U004838), “Розробка теплотехнічних основ енергозберігаючих технологій та обладнання для одержання нових видів продукції сухих харчових сумішей та добавок” (№0100U002754).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІКА ТА ТЕПЛОМАСООБМІН В ПНЕВМО-ПУЛЬСАЦІЙНОМУ АПАРАТІ КАМЕРНОГО ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок