Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛОГІКА І ТЕОРІЯ АРГУМЕНТАЦІЇ: ФОРМАЛЬНИЙ І НЕФОРМАЛЬНИЙ ПІДХОДИ

ЛОГІКА І ТЕОРІЯ АРГУМЕНТАЦІЇ: ФОРМАЛЬНИЙ І НЕФОРМАЛЬНИЙ ПІДХОДИ

Назва:
ЛОГІКА І ТЕОРІЯ АРГУМЕНТАЦІЇ: ФОРМАЛЬНИЙ І НЕФОРМАЛЬНИЙ ПІДХОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,46 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
 
ГОНЧАРОВ Андрій Юрійович
УДК 164.031
ЛОГІКА І ТЕОРІЯ АРГУМЕНТАЦІЇ:
ФОРМАЛЬНИЙ І НЕФОРМАЛЬНИЙ ПІДХОДИ
Спеціальність 09.00.06 – логіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка МОН України (м. Київ).
Науковий керівник:
доктор філософських наук, професор,
Хоменко Ірина Вікторівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка МОН України, професор кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Кримський Сергій Борисович
Інстит філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, провідний науковий співробітник.
кандидат філософських наук, доцент
Щербина Олена Юріївна
Національна академія внутрішніх справ України,
доцент кафедри.
Провідна установа:
Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра
філософії науки і культурології, м. Київ.
Захист відбудеться “30” травня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
З дисертацією можна ознайомитись у бібліототеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
Автореферат розіслано 28.04. 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Гардашук Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження
Характерною ознакою філософії кінця ХХ ст. є “прагматичний поворот”, інтерес до проблематики, пов’язаної з практичною діяльністю людини, насамперед у комунікативній царині. У зв’язку з цим у сфері логічного знання актуальними стають дослідження пов’язані із застосуванням логічної теорії на практиці.
Якщо на початку ХХ ст. першочерговою була проблема обгрунтування логіки як науки, то на початку ХХІ ст. на перший план виходить проблема застосування теоретичних знань в області логіки в практичній діяльності людини. Сьогодні логіка як наука повинна працювати не тільки як теоретична, але й як практична дисципліна.
З огляду на це в рамках логічного знання особливої актуальності набуває аргументативна проблематика, дослідження якої передбачає поєднання теоретичних знань з їх практичним застосуванням.
Аналіз питань, пов’язаних з логічними основами теорії аргументації у наш час мають також велике соціальне значення у зв’язку з тією конкретною ситуацією радикальних змін у всіх сферах життя, що має місце у сучасній Україні. Зростання значущості політичних дебатів, різноманітних дискусій, інших видів суперечок у соціальному житті українського суспільства робить надзвичайно актуальними наукові дослідження логічних основ теорії аргументації.
Ступінь розробленості проблеми.
Проблематика щодо логічного аналізу аргументації цікавила логіків протягом всього розвитку логічного знання. На традиційному етапі обговорення цієї проблематики можна знайти в роботах Арістотеля, Р.Агріколи, Л.Вали, П.Іспанського, П.Абеляра, А.Арно, П.Ніколя, Г.Лейбниця, І.Канта та інших.
На сучасному етапі розвитку логіки у зарубіжній літературі аргументативна проблематики розглядається в рамках формальної та неформальної логіки. Принципові проблеми щодо природи формальної логіки як теоретичної дисципліни розроблялися у роботах Л. Вітгенштейна, Г.Х. фон Врігта, Д. Гільберта, Г. Фреге, Б. Расела, А. Тарського, А. Черча та інші. Суттєву роль у розробці цієї проблематики відіграли також російські та українські логіки Є.К. Войшвілло, В.О.Бочаров, Ю.В.Івлєв, А.Т.Ішмуратов, В.Й.Омельянчик, А.І. Уйомов, С.Б. Кримський, М.В.Попович, В.О.Смірнов, О.Д.Смірнова та інші.
Неформальна логіка у зарубіжній літературі представлена достатньо широко, однак головним чином навчальною літературою з численними вправами щодо аргументативних процесів. Теоретичних досліджень у цій галузі небагато. Це переважно матеріали симпозіумів і конференцій та окремі наукові статті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛОГІКА І ТЕОРІЯ АРГУМЕНТАЦІЇ: ФОРМАЛЬНИЙ І НЕФОРМАЛЬНИЙ ПІДХОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок