Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки)

Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки)

Назва:
Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
Соловйова Лариса Федорівна
УДК: 802.413.0
Вираження аксіологічних категорій
у сучасній англійській мові
(атрибути, предикативи і релятиви оцінки)
Спеціальність: 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Квеселевич Дмитро Іванович, завідувач кафедри англійської філології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
професор кафедри практики англійської
мови Київського державного лінгвістичного
університету
кандидат філологічних наук, доцент Дмитренко Вікторія Опанасівна, доцент кафедри англійської філології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Провідна установа Одеський державний університет
ім. І.І. Мечникова, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 26 грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 64.051.16 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7/75
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий 23 листопада 2000 р
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
Загальна характеристика роботи
Лінгвістичні дослідження останніх десятиріч в галузі семантики характеризуються всебічним аналізом структур мовних одиниць, при якому семантичні параметри визначаються і вивчаються у найтіснішому зв’язку з параметрами функціонально-граматичними і функціонально-інформативними. Висновок про те, що семантика є синтаксичною, а синтаксис – семантичним (В. Гак) спонукає лінгвістів досліджувати відображення парадигматичних відношень у синтаксисі і синтагматичних відношень в семантиці. Функціональний підхід до вивчення семантики перш за все дозволяє розподілити одиниці лексики за певними класами з особливими притаманними їм функціями в синтагматичному контексті.
Функціональна класифікація лексичних одиниць лише починає створюватись. Ще немає достатньо чіткого уявлення про інвентар функціонально-семантичних класів, окремі класи до цього часу не стали предметом комплексного вивчення.
Реферована дисертація присвячена вивченню функціонально-семантичних класів атрибутів, предикативів і релятивів оцінки як основних виразників аксіологічних категорій у сучасній англійській мові.
Актуальність обраної теми зумовлена зростаючим інтересом до мовних засобів, об'єднаних спільною семантичною функцією, до створення функціональної класифікації лексики, в тому числі й англійської. При виборі теми була врахована недостатня розробленість ряду проблем функціональної семантики, наприклад, розподіл аксіологічної лексики за функціонально-семантичними класами з урахуванням синтаксичного і прагматичного аспектів.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертація має безпосередній зв'язок з науковою тематикою, що розробляється кафедрою англійської філології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка і скерована на вивчення функціональної семантики одиниць різних рівнів мови.
Об'єктом дослідження є конституенти трьох функціонально-семантичних класів: атрибутів, предикативів і релятивів оцінки.
Предметом аналізу в роботі виступають категоріальні ознаки і властивості аксіологічної лексики, що належать до трьох зазначених функціонально-семантичних класів.
Матеріалом дослідження послугувало понад 2 500 прикладів контекстуального вживання атрибутів, предикативів і релятивів оцінки, відібраних методом суцільної вибірки з англомовної художньої і науково-технічної літератури, а також періодичної преси останніх років загальним обсягом близько 10 000 сторінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вираження аксіологічних категорій у сучасній англійській мові (атрибути, предикативи і релятиви оцінки)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок