Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДРІЖДЖОВИХ ЛІЗАТІВ У ПОЛІ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДРІЖДЖОВИХ ЛІЗАТІВ У ПОЛІ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДРІЖДЖОВИХ ЛІЗАТІВ У ПОЛІ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,40 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
КОСІВ РУСЛАНА БОГДАНІВНА
УДК 664.872:577.44:663.14.039.3
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДРІЖДЖОВИХ ЛІЗАТІВ
У ПОЛІ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ
ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Спеціальність 05.18.07 – технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Наукові керівники: доктор технічних наук, професор
Мокрий Євген Миколайович
кафедра технології органічних продуктів Національного університету “Львівська політехніка”, зав. кафедри
кандидат хімічних наук, доцент Паляниця Любов Ярославівна кафедра технології органічних продуктів Національного університету “Львівська політехніка”, доцент
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Маринченко Віктор Опанасович
Національний університет харчових технологій, кафедра біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв, професор кандидат технічних наук Ткаченко Любов Володимирівна Український науково-дослідний інститут спирту та біотехнології продовольчих продуктів, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут харчової хімії та технології НАН України та Міністерства аграрної політики України (м. Київ)
Захист відбудеться “29” січня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, ауд. А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “17” грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Кобилінська ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук ефективних способів інтенсифікації процесів нагромадження сахароміцетів та зброджування ними цукромісних субстратів бродильних виробництв має значний науковий та практичний інтерес. Відомо, що закономірності цих процесів безпосередньо пов'язані з життєдіяльністю виробничих мікроорганізмів, тому активація дріжджів сприятиме покращенню технологічних та економічних показників виробництва.
Одним із шляхів активації є використання дріжджових лізатів, які містять комплекс біологічно активних речовин – амінокислот, вітамінів і ферментів, та можуть бути одержані різними способами. Нагромаджений теоретичний та експериментальний матеріал свідчить, що ультразвукові хвилі є ефективним чинником впливу як на біотехнологічні процеси, так і при одержанні біологічно- активних речовин з мікроорганізмів. Цей спосіб порівняно з іншими, наприклад хімічними, має ряд суттєвих переваг, насамперед відсутність токсичного впливу одержаного лізату на виробничі мікроорганізми, що дає змогу впроваджувати його у харчовій промисловості.
Використання ультразвукових коливань малих інтенсивностей викликає позитивні біологічні ефекти, тоді як хвилі великих інтенсивностей спричиняють незворотні пошкодження клітини. Це зазвичай зумовлено сумісною дією різних чинників і не завжди є зрозумілим, який з них можна вважати визначальним. Також недостатньо вивчені питання імпульсного озвучення дріжджових клітин.
Тому дослідження щодо використання ультразвукових методів обробки в бродильних виробництвах можуть сприяти вирішенню технологічних задач, пов'язаних з їх інтенсифікацією, а, отже, залишаються своєчасними та актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано відповідно тематики науково-дослідних робіт кафедри технології органічних продуктів Національного університету “Львівська політехніка”: 0102U001187 “Наукові основи створення каталітичних та ініціюючих систем для процесів синтезу і використання спиртів”.
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень є розробка науково-теоретичних основ технології дріжджових лізатів під дією ультразвуку для інтенсифікації біотехнологічних процесів бродильних виробництв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ДРІЖДЖОВИХ ЛІЗАТІВ У ПОЛІ УЛЬТРАЗВУКОВИХ ХВИЛЬ ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок