Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВ харчової промисловості

ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВ харчової промисловості

Назва:
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВ харчової промисловості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Одеський державний економічний університет
Карпенко Лідія Миколаївна
На правах рукопису
УДК 658.155
ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКУ
ПІДПРИЄМСТВ харчової промисловості
Спеціальність 08.06.01 –
„Економіка, організація і управління підприємствами”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному економічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Одеса).
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, професор
Підгорний Анатолій Захарович,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри статистики
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, доцент
Сидорова Антоніна Василівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри статистики
кандидат економічних наук,
Осіпов Павло Володимирович,
Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри фінансів, обліку та аудиту
Провідна установа: |
Хмельницький державний університет
Міністерства освіти і науки України,
м. Хмельницький, кафедра економіки підприємств і підприємництва
Захист відбудеться 23 квітня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.055.01 в Одеському державному економічному університеті за адресою: 65026, м.Одеса, вул.Преображенська, 8.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного економічного університету за адресою: 65026, м.Одеса, вул.Преображенська, 8.
Автореферат розісланий 10 березня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, Ковальов А.І.
доцент


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТеРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні динамічно мінливі ринкові умови наполегливо потребують удосконалювання інструментів і технологій управління підприємствами з метою підвищення ефективності господарської діяльності та максимізації прибутку. Керівники фірм в умовах жорсткої конкуренції постійно шукають шляхи, що ведуть до стабільного і стійкого положення підприємств, прагнучи до досягнення лідируючих позицій. У цьому зв'язку потрібні такі методики, які б допомогли керівництву підприємств систематизувати та спростити існуючі складні структури управління і взаємодії, з нових позицій усвідомити процеси, що відбуваються на підприємствах.
У сучасних умовах господарювання для розвитку підприємства і збільшення прибутку необхідно максимальне використання всіх наявних ресурсів: економічних, фінансових, організаційних, кадрових, технічних тощо. У виграші будуть ті підприємства, які активніше шукають і знаходять невикористані ресурси.
Мета забезпечення успішної роботи підприємства може бути досягнута шляхом здійснення комплексу заходів щодо функціонування підприємства у відповідності з виробленою стратегією його розвитку: поліпшення управління, підвищення ефективності виробництва, конкурентноздатності продукції, зростання продуктивності праці, зниження витрат виробництва, поліпшення фінансово – економічних результатів діяльності.
У зв'язку з цим особливо актуальним є удосконалювання методології аналізу фінансових результатів діяльності підприємства та економічного механізму формування, використання і розподілу прибутку, а також виявлення нових резервів і методів його підвищення, що й обумовило вибір теми дисертаційного дослідження.
Еволюція поглядів на економічну природу прибутку розкрита в роботах відомих вчених в галузі політичної економії, економіки промисловості, бухгалтерського обліку, фінансів тощо. Разом з цим динаміка економічних умов потребує систематичного розширення і поглиблення теоретичних поглядів та удосконалення механізму підвищення прибутку.
В економічній літературі питання прибутку, рентабельності та формування елементів економічного механізму підвищення ефективності функціонування підприємства широко розглянуті як у теоретичному, так і у практичному аспектах. Цим питанням присвячені роботи французького економіста Андре Бабо, англійських дослідників Артура Томпсона і Джона Формбі, а також Мільтона Фрідмана, Девида Соломона, А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДВИЩЕННЯ ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВ харчової промисловості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок