Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОКЛАСИЧНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ПІДХІД ДО РОЗУМІННЯ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ

НЕОКЛАСИЧНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ПІДХІД ДО РОЗУМІННЯ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ

Назва:
НЕОКЛАСИЧНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ПІДХІД ДО РОЗУМІННЯ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,45 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Панченко Олег Вікторович
УДК 930.1
НЕОКЛАСИЧНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ПІДХІД
ДО РОЗУМІННЯ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
ХАРКІВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі культурології та філології Харківського військового університету, Міністерство оборони України
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Рибалка Валерій Григорович,
Харківський військовий університет,
начальник кафедри культурології
та філології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Корабльова Надія Степанівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри
теоретичної та практичної філософії
кандидат філософських наук, доцент
Проценко Олександр Федорович,
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри менеджменту
соціально-культурної діяльності
Провідна установа – Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії,
Міністерство освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “12” лютого 2004р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий “10” січня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М.Мануйлов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Історичні процеси кінця ХХ – початку ХХІ століття дають чимало приводів стверджувати, що світ увійшов у етап докорінних змін суспільних відносин. Протиборство двох головних тенденцій історії – інтеграції та дезинтеграції – в умовах розширення соціального простору до глобальних масштабів, прискорення темпу життя досягло стадії протиріччя.
Ситуація ускладнюється ще однією обставиною – ілюзорністю ідеї універсальності цінностей західної цивілізації. Задоволення Окцидента після падіння тоталітарних режимів у країнах “соціалістичного табору” виявилося нетривалим, оскільки чітко окреслилися ознаки духовної кризи самого західного суспільства. Його головна зброя у боротьбі з комунізмом, ліберально-демократична ідея, редукована до масових та індивідуально-екзотичних потреб, вимагає внесення до її змісту суттєвих коректив.
За цих умов на теоретичному просторі ойкумени виник сприятливий ґрунт для створення соціальних утопій “спасіння”, практична реалізація яких, як засвідчує історичне минуле, завжди закінчувалась результатами, протилежними тим, які очікувались.
Однак кризи у суспільстві мають той, зазначений І. Кантом, позитивний момент, що не дозволяють людям перетворитися на “аркадських пастухів”, мобілізують їхні зусилля на пошуки оптимального виходу. І дійсно, з кінця ХХ століття спостерігається активізація зусиль світового наукового співтовариства, спрямованих як на розв’язання конкретних глобальних проблем, так і на пошук метафізичної відповіді на виклик історії.
Особливу увагу дослідників привертає проблема майбутнього. Свідченням того є напрям, що виник у 60-ті роки ХХ ст., який іменується футурологією, замислений як надкласова, надідеологічна сукупність наукових знань про перспективи розвитку людства, своєрідної наукової філософії майбутнього. Але, як відомо, глибинні проблеми розвитку соціуму давно вже є предметом дослідження філософії історії, від якої багато в чому залежить вироблення основ для наукового проектування й прогнозування. Сьогодні, коли внаслідок прискорення соціальних процесів час “стискається”, майбутнє активно вривається у сучасне. Тому визначення можливостей розвитку головних тенденцій історії набуває особливого значення. Нині у соціальних та історичних науках пошук відповідей на виклики історії ведеться в ареалі трьох філософських парадигм: класичної, модерністської та постмодерністської.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НЕОКЛАСИЧНИЙ ФІЛОСОФСЬКИЙ ПІДХІД ДО РОЗУМІННЯ ІСТОРИЧНОГО ПРОЦЕСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок