Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГУРТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ГРУПИ ВИЩОГО АГРАРНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ (теоретико-методиЧний аспект)

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГУРТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ГРУПИ ВИЩОГО АГРАРНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ (теоретико-методиЧний аспект)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГУРТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ГРУПИ ВИЩОГО АГРАРНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ (теоретико-методиЧний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Жалдак Леся Миколаївна
УДК 37.01:378.-057.875
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГУРТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ГРУПИ
ВИЩОГО АГРАРНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
(теоретико-методиЧний аспект)
13.00.02 – теорія і методика навчання (сільськогосподарські науки)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ –2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дьомін Анатолій Іванович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук Лікарчук Ігор Леонідович,
Київська обласна держадміністрація, начальник
управління освіти
кандидат педагогічних наук, доцент Барановська Лілія
Володимирівна, Білоцерківський державний аграрний
університет, доцент кафедри менеджменту
Провідна установа: Національний педагогічний університет ім. М.П.
Драгоманова, кафедра педагогічної профорієнтації,
Міністерство науки і освіти України, м. Київ

Захист відбудеться “6“ грудня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.11 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці університету: 03041,
Київ, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лузан П.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Протягом останніх десятиліть ситуація в аграрному секторі економіки України викликає тривогу. Разом з тим, його реформування вже дало перші позитивні результати. Одним із стратегічних факторів подолання соціальних та економічних суперечностей в аграрному секторі та у країні в цілому повинна стати оновлена система виховання. Важливою її ланкою є виховання студентської молоді. Адже від їхнього активного втручання у вирішення завдань ринкової економіки, розбудови правової держави залежить майбутнє України.
Проблема організації виховної роботи із студентами є однією з актуальних у педагогічній теорії та практиці діяльності вищих закладів освіти. У положеннях Державної національної програми “Освіта” (Україна XXI століття), Законі України “Про освіту” визначено мету, зміст, принципи і особливості виховання особистості на різних рівнях освіти. В основу виховання разом з іншими мають бути покладені принципи гуманізму, демократизму, пріоритетності загальнолюдських духовних цінностей, наступності та послідовності виховних впливів. Водночас у педагогічних дослідженнях підкреслюється, що орієнтація лише на освітній компонент призвела до відходу значної частини викладачів від виховної роботи, до масового її згортання у вищих закладах освіти.
У сучасних психолого-педагогічних дослідженнях наголошується, що важливим фактором впливу на розвиток особистості є мікросередовище. Саме в малих групах відбувається реальний вплив на виховання особистості, створюється мікроклімат, який визначає комфорт чи дискомфорт у стосунках, формуються позитивні чи негативні риси характеру, ідеали, цінності й норми поведінки. Таким виховним мікросередовищем для студентів вищих аграрних закладів освіти є студентська група.
Вищі аграрні заклади освіти готують фахівців для роботи в аграрному секторі економіки України, тому навчально-виховний процес в них повинен бути направлений в основному на формування у студентів спрямованості на діяльність саме у сільськогосподарському виробництві. Нинішня криза у сільському господарстві, його реформування висувають нові вимоги до фахівців-аграрників. Вони повинні сьогодні не тільки володіти необхідними знаннями, вміннями та навичками за своїм фахом, а й бути керівниками нових сільськогосподарських підприємств, забезпечувати їх продуктивну діяльність, продовжувати реалізацію виходу сільського господарства з кризи, вміти працювати з людьми, налагоджувати ділові зв’язки. Цих якостей фахівець-аграрник має набути ще в студентські роки, тому робота з гуртування студентських груп, яка передбачає набуття умінь керівництва колективом, роботи з людьми, оптимізації міжособистісних взаємин, створення сприятливого психологічного клімату для розвитку особистості, оволодіння навичками міжособистісного спілкування, співробітництва має зайняти чільне місце в системі виховання студентів вищих аграрних закладів освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ГУРТУВАННЯ СТУДЕНТСЬКОЇ ГРУПИ ВИЩОГО АГРАРНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ (теоретико-методиЧний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок