Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ НЕЛІНІЙНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ З КОРЕЛЯТИВНИМ КОДУВАННЯМ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ НЕЛІНІЙНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ З КОРЕЛЯТИВНИМ КОДУВАННЯМ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ НЕЛІНІЙНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ З КОРЕЛЯТИВНИМ КОДУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,23 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗВ’ЯЗКУ
ім. О.С. ПОПОВА
КОЖУХАР ІГОР ФЕОДОСІЙОВИЧ
УДК 621.391:621.396.43
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ
НЕЛІНІЙНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ
З КОРЕЛЯТИВНИМ КОДУВАННЯМ
05.12.02 - телекомунікаційні системи та мережі
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Теорії електричного зв’язку” ім. А.Г. Зюко Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації Міністерства транспорту та зв’язку України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Плотніков Валерій Михайлович, Одеська національна академія зв’язку
ім. О.С. Попова, завідуючий кафедрою “Теорія електричного зв’язку”.
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор Баранов Порфирій Юхимович, Одеський національний політехнічний університет МОН України, завідуючий кафедрою “ Радіотехнічні системи”.
- кандидат технічних наук, Пашолок Петро Оникійович,
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова, доцент кафедри “Телекомунікаційні системи”.
Провідна установа - Одеський науково-дослідний інститут зв’язку. Державний департамент з питань зв’язку та інформатизації Міністерства транспорту та зв’язку України, м. Одеса
Захист відбудеться 20 січня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.816.02 в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова за
адресою: 65029, м. Одеса, вул.. Кузнечна,1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
Автореферат розісланий 18 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 41.816.02, к.т.н., доцент Ложковський А.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема підвищення частотної та енергетичної ефективності систем зв’язку була і лишається однією із фундаментальних в дослідженнях по телекомунікаціям.
Одним з перспективних напрямків таких досліджень є системи з корелятивним кодуванням (КК), вперше запропоновані Лендером в 1963 р. та узагальнені в інші класи передавання з частковим відгуком (ПЧВ) Кретзмером в 1966 р.
Висока спектральна ефективність, можливість контролю помилок без введення додаткових символів, сумісність з діючими системами передавання за рахунок можливості отримання необхідної форми спектру сигнала сприяли впровадженню та використанню сигналів з КК в проводових та радіорелейних системах передавання. Сигнали з КК були рекомендовані Рекомендаціями МСЕ-Т V.36 та V.37 для передавання даних в групповому спектрі багатоканальних систем передавання.
Теорія КК і ПЧВ продовжує успішно розвиватися завдяки працям як вітчизняних (Одінцов Б.В., Банкет В.Л., Сукачов Е.О., Кисіль В.А. та інш.) так і закордонних (А.Лендер, Кретзмера, Кабала, Пасупасі, Фехер, Кобаяши, Ферні, Унгербоек, Фергасон, Сігель, Ву, Олсера, Сміса та інш.) вчених.
На цей час основні напрямками досліджень спрямовані на аналіз спектральних властивостей сигналів КК, аналіз та синтез селективних сигнальних функцій з заданими спектральними характеристиками та вибір методів формування та приймання таких сигналів. При цьому ряд питань, пов’язаних з розрахунком передавальних функцій корелятивних кодерів розглядалися не достатньо повно. Зокрема не дослідженими залишаються питання визначення оптимальних характеристик передавальної функції корелятивного кодера для канала з лінійними спотвореннями і шумами та її розподілу між передавачем та приймачем.
У ряді робіт Фергасона, Кабояші, Ву, Олсера показано, що алгоритм декодування за максимумом правдоподібності, запропонований Вітербі для згурткових згорткових кодів, може бути використаний і для корелятивного кодування, що може розширити область використання КК.
В роботі запропоновано метод визначення коефіцієнтів передавальних функцій приймального та передавального корелятивних кодерів, проведено подальші дослідження алгоритму Вітербі для КК, та запропоновано новий підхід до алгоритму декодування КК, який базується на критерії сумарної абсолютної близькості прийнятого та декодованого сигналів; що дозволяє зменшити складність декодера та збільшити швидкість обробки цифрового потоку в реальному часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ НЕЛІНІЙНОЇ ОБРОБКИ СИГНАЛІВ ДЛЯ СИСТЕМ З КОРЕЛЯТИВНИМ КОДУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок